Par datubāzi

PAR DATU BĀZES VEIDOTĀJIEM

Par Delnu

Interneta vietni izstrādājusi sabiedriskā labuma biedrība „Sabiedrība par atklātību – Delna”, kas ir starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International Latvijas nodaļa.

Delnas darbības mērķis ir veicināt demokrātiskas sabiedrības veidošanos, sekmējot informācijas atklātību un korupcijas novēršanu, savukārt Delnas misija kopš 1998.gada ir sabiedrība, kas ir brīva no korupcijas politikā, biznesā un savstarpējās attiecībās.

 

Par datu bāzes vēsturi

Interneta vietnes Deputatiuzdelnas.lv vēsture aizsākās 2010.gadā pirms 10. Saeimas vēlēšanām, kad Delna izveidoja datu bāzi ar deputātu kandidātu reputācijas aprakstiem - Kandidatiuzdelnas.lv.

Kandidātu dosjē tika izveidoti un kandidāti tika vērtēti saskaņā ar iepriekš definētiem pretkorupcijas kritērijiem, kas uz katrām vēlēšanām tiek papildināti un pilnveidoti. Datu bāze kļuva populāra, plaši izmantota žurnālistu un sabiedrības vidū. Pēc 11.Saeimas vēlēšanām tā pirmoreiz pārtapa par ilgtermiņa projektu - Deputatiuzdelnas.lv.

Mājas lapa ir bezpartejiska, par visiem deputātiem ievākta informācija pēc vienas mērauklas jeb metodoloģijas, kas aprakstīta sadaļā „Informācijas atlases kritēriji par deputātiem”.

Par Delnas un datu bāzes finansētājiem

Delnas ikdienas darbu 2018.gadā veido sabiedriski nozīmīgi projekti, no kuriem lielāko daļu finansē Eiropas Komisija, Valsts administrācijas skola, Ziemeļvalstu ministru padome un Sabiedrības Integrācijas fonds. Sīkāk ar 2018.gada projektiem var iepazīties Delnas mājas lapā www.delna.lv.

Projektu Kandidatiuzdelnas.lv 2014.gadā finansiāli atbalstīja Atvērtās Sabiedrības Institūts (Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās Sabiedrības Iniciatīvu Eiropai (Open Society Initiative for Europe). Plašāk par finansētājiem iespējams izlasīt fonda mājas lapā šeit

Deputatiuzdelnas.lv pirmās fāzes izstrādi 2014.gada nogalē finansiāli atbalsta globāla pretkorupcijas tīkla Transparency International Sekretariāts projekta "Bringing Accountability to the National Parliament of Latvia". 

Deputātu kandidātu profilu izveide pirms 13.Saeimas vēlēšanām bija Delnas pro bono darbs. 

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 26.09.2018

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!