Sīkas blēdības

arhīvs

Pūku priedītes

Veicot revīziju Satiksmes ministrijā, Valsts Kontrole atklāja, ka 2006.gada nogalē ministrijas sarīkotais gandrīz 4000 latu vērtais Ziemassvētku pasākums darbinieku bērniem viesu namā “Pūku priedītes” dokumentos ir ticis noformēts kā lekcijas skolās par ES struktūrfondiem. Šī gadījuma publiskošana notika vienlaikus ar ministres Inas Gudeles atkāpšanos no amata par 790 latu tērēšanu savai dzimšanas dienas kūkai, tādēļ arī satiksmes ministrs Ainārs Šlesers tika aicināts uzņemties atbildību un atkāpties no amata. Tomēr Šlesers uzskatīja, ka tā ir tikai kļūda dokumentos. Sodu par pārkāpumu vēlāk saņēma ministrijas ierēdne, vienojoties ar prokuratūru krimināllietas ietvaros un samaksājot noteikto naudas sodu.

Atslēgas vārdi: Satiksmes ministrija, Šlesers, Valsts Kontrole, valsts naudas izšķērdēšana

uz augšu

Lekciju vietā - Ziemassvētku eglīte

2008.gada aprīļa sākumā Valsts kontrole publiskoja revīzijas ziņojumu par Publisko iepirkumu likuma prasību un valsts līdzekļu efektīvas izmantošanas principa ievērošanu autoceļu atjaunošanai un Satiksmes ministrijas (SM) darbības nodrošināšanai. Blakus citiem pārkāpumiem un līdzekļu nelietderīgas izmantošanas gadījumiem bija minēts, ka SM amatpersonu parakstītais pieņemšanas-nodošanas akts liecina, ka SIA “Fests.lv” 2006.gada nogalē ir organizējis pasākumus Latvijas skolās par ES struktūrfondu apguvi. Tomēr reāli šādas lekcijas skolās nav notikušas. Satiksmes ministrija atzina, ka pieņemšanas-nodošanas akts esot bijis “kļūdains”. Tā kā “radās organizatoriskas grūtības nolasīt lekcijas skolās, jo tuvojās mācību brīvlaiks”, esot noticis tikai viens pasākums viesu namā "Pūku priedītes", kas turklāt bija nevis izglītojoša lekcija, bet gan Ziemassvētku eglīte ministrijas darbinieku bērniem.

uz augšu

Papīrs pacieš visu

Līgumu ar SIA Fests.lv par vairāku lekciju organizēšanu saistībā ar Eiropas Savienības struktūrfondu nozīmīgumu un pieejamību bija sagatavojusi un ministrijas vadībai apstiprināšanai iesniegusi SM darbiniece Māra Rūtentāle. Par šo pakalpojumu SM apņēmās veikt samaksu 3870 latu apmērā. Deviņas dienas pēc līguma slēgšanas parakstītajā pieņemšanas-nodošanas aktā SM apliecināja, ka tai nav iebildumu pret padarīto darbu. Atklājās, ka "Fests.lv", kuras valdes priekšsēdētāja un īpašniece Zane Auškāpa ir bijušā satiksmes ministra un Aināra Šlesera (LPP/LC) padomnieka Krišjāņa Petera (LPP/LC) klasesbiedrene, organizējusi arī ministrijas sporta spēļu un gada noslēguma pasākumus.

uz augšu

Šlesers: kļūda dokumentos

Informācija par pasākumu “Pūku priedītēs” nonāca atklātībā vienlaikus ar Inas Gudeles zemeņu kūkas lietu, kad ministre atkāpās no amata par 790 latu iztērēšanu. Arī Satiksmes ministram Aināram Šleseram (LPP/LC) tika izteikti aicinājumi atkāpties. Opozīcijas partija Jaunais Laiks ierosināja izteikt neuzticību Šleseram, taču Saeima šo priekšlikumu noraidīja. Ainārs Šlesers atzina tikai to, ka ir tikusi pieļauta kļūda dokumentu noformēšanā.

uz augšu

Prokuratūra vienojas ar bijušo ierēdni par soda naudu

2008.gada novembrī tika uzsākta kriminālvajāšana pret bijušo SM amatpersonu Māru Rūtentāli par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta viltojumu un kāda uzņēmuma,acīmredzot, SIA “Fests.lv” rīkotājdirektori par dokumentu viltošanu. 2009.gada aprīlī tiesa apstiprināja prokuratūras vienošanos ar Māru Rūtentāli, kurā viņa apņēmās samaksāt naudas sodu 1620 latu apmērā.

uz augšu

Pasākumu rīkotājiem - taupības režīms

2008.gada nogalē SIA “Fests.lv” rīkotājdirektore Zane Auškāpa plašsaziņas līdzekļiem norādīja, ka taupības režīma ietekmē ir samazinājies valsts iestāžu rīkoto pasākumu skaits. Viņa ieteica korporatīvo pasākumu organizēšanā atgriezties pie groziņu vakaru tradīcijām, kas prasa minimālus finanšu ieguldījumus. Laikraksts “Dienas Bizness” atstāstīja Zanes Auškāpas teikto, ka “grūtos laikos mājas ballīšu tradīciju var droši eksportēt arī uz korporatīvajiiem pasākumiem, jo tās saliedējot kolektīvu ne sliktāk par dārgām ballēm un treniņiem. Domājot par to, kā sarīkot ballīti lētāk, var arī neatteikties no profesionāļu pakalpojumiem, tikai nevajadzētu kautrēties viņiem lūgt rīkoties taupīgi un iekļauties spiedīgajā budžetā. Pasākumu rīkotāji var vienu un to pašu notikumu iepakot "par 100 un 100 000 latu".”

Zemeņu kūka

Avoti: LETA, Diena, Dienas Bizness, Latvijas Avīze, Valsts kontrole
 

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!