Sīkas blēdības

jauns

Finanšu pārkāpumi Labklājības ministrijas padotības aģentūrās

Pēdējās izmaiņas veiktas 2013.gada 8.jūlijā

2012.gada rudenī Labklājības ministrijā (LM) tika sākta disciplinārlieta pret vairākām Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) amatpersonām saistībā ar dažādiem finanšu pārkāpumiem, tostarp 13 000 latu izzagšanu no aģentūras budžeta. SIVA vadītāja Regīna Simsone tika atstādināta no amata un vēlāk ar valdības lēmumu no tā atbrīvota, bet policijā ierosināts kriminālprocess. Vēl pirms tam, 2012.gada 13.martā, nepareizas budžeta plānošanas dēļ valdība pēc LM ierosinājuma no amata atbrīvoja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāju Baibu Paševicu.

Atslēgas vārdi: Labklājības ministrija, Ilze Viņķele, Regīna Simsone, Baba Paševica, SIVA, NVA

Zaga naudu, viltoja dokumentus

2012.gada oktobrī labklājības ministre Ilze Viņķele (Vienotība) paziņoja, ka ministrijas darbinieki aģentūrā konstatējuši 2011.gada laikā izsistus un anulētus čekus par aģentūras pakalpojumiem 306 350 latu apmērā. Vēl pirms tam secināts, ka no aģentūras kases izzagti 13 tūkstoši latu un, lai notikušo slēptu, viltoti dokumenti. Saistībā ar atklātajiem pārkāpumiem ministre R.Simsoni atstādināja no amata.

Pāris nedēļu vēlāk Valsts kontrole publiskoja revīzijas ziņojumu, kurā uzskaitīja virkni SIVA vadības pieļauto pārkāpumu. Valsts kontrole secināja, ka aģentūrā nav pienācīgi uzskaitīti sniegtie pakalpojumi, regulāri nesaprotamu iemeslu dēļ anulēti darījumi kases aparātos, tos pareizā kārtībā nedokumentējot, sagrozīti dokumenti, lai slēptu krāpnieciskas darbības, pieļauti pārkāpumi telpu nomā, savukārt Labklājības ministrija aģentūrā notiekošo nav kvalitatīvi pārraudzījusi.

2012.gada 2.decembrī valdība atbalstīja R.Simsonei noteikto disciplinārsodu un atbrīvoja viņu no amata. R.Simsone savu vainu neatzina un atbrīvošanu ir apstrīdējusi tiesā.

Labklājības ministrija vērsās arī policijā un Ģenerālprokuratūrā saistībā ar iespējamo naudas piesavināšanos un dokumentu viltošanu. Policija šajā lietā sākusi kriminālprocesu.

NVA vadītāja amatu zaudē par budžetu ar deficītu

Savukārt NVA direktori labklājības ministre I.Viņķele atstādināja, jo aģentūras budžets bija veidots ar deficītu, kuru bija plānots segt, gada laikā 350 darbiniekiem samazinot algas.

Vēlāk disciplinārlietā LM secināja, ka B.Paševica 2012.gada atalgojuma fondā uzņēmusies budžeta saistības, kas par 134 tūkstošiem latu pārsniedz maksimāli pieļaujamos apjomus, tādējādi nodarot valsts interesēm būtisku kaitējumu. LM situāciju plānoja risināt, likvidējot štata vietas un prasot trūkstošo summu no valsts budžeta. Arī B.Paševica LM secinājumiem nepiekrita un atbrīvošanu apstrīdēja tiesā. Visās trijās tiesas instancēs viņa zaudēja.

 

Raksts tapis sadarbībā ar žurnālisti Evitu Puriņu.

 

Avoti:

Uz izmeklēšanas laiku no amata atstādina Sociālās integrācijas valsts aģentūras direktori. Leta. 26.10.2012

Miļūna, K. LM ierosinājusi vēl vairākas disciplinārlietas pret SIVA vadību. Leta. 07.12.2012

Miļūna, K. Rutule, E. Simsoniatbrīvo no SIVA direktores amata Leta. 12.02.2013

Valsts kontroles revīzijas ziņojums. 07.11.2012

Lastovska, A. NVA direktore atstādināta, jo aģentūras algu fondā veidojies deficīts. Leta. 11.01.2012

Lastovska, A. Paševicuatbrīvo no NVA direktores amata. 13.03.2012

 

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!