Sīkas blēdības

arhīvs

Ekonomikas ministrijas padotības uzņēmumu iepirkumi

2010.-2011.gadā Arta Kampara (V) vadītās Ekonomikas ministrijas pārziņā esošu uzņēmumu un institūciju iepirkumu konkursos uzvarēja ar Vienotību un Jauno Laiku saistīti uzņēmumi. 2010.gadā Centrālās Statistikas pārvaldes konkursā par 2011.gada tautas skaitīšanas komunikāciju kampaņas mediju stratēģiju uzvarēja divi uzņēmumi, kas daļēji piederēja politisko partiju apvienības Vienotība priekšvēlēšanu reklāmas kampaņas veidotājam A.Ščipčinskim. Viens no šiem uzņēmumiem, SIA Repute, uzvarēja arī konkursā par informācijas kampaņas veidošanu par Latvenergo plānotajiem elektroenerģijas tarifiem. Ekonomikas ministrs Artis Kampars un SIA Repute līdzīpašniece Iveta Antonišķe noliedza politisko ietekmi uz pasūtījumu saņemšanu. 2011.gadā partijas Jaunais Laiks ziedotājam piederošs uzņēmums saņēma liela apjoma iepirkumu līgumu no valsts uzņēmuma Latvenergo.

 
Atslēgas vārdi: Kampars, Ekonomikas ministrija, iepirkumi
 
Vienotības kampaņas veidotāja uzņēmums uzvar Centrālās statistikas pārvaldes iepirkumu konkursā
 
Politisko partiju apvienības Vienotība reklāmas kampaņu pirms 2010.gada Saeimas vēlēšanām veidoja Aināram Ščipčinskim piederošā reklāmas aģentūra McCann-Erickson Riga. Viņam pastarpināti pieder arī SIA Repute un SIA Inspire Communications. A.Ščipčinskim kā SIA MWG vienīgajam īpašniekam pieder 45% daļu SIA Repute. 2010.gada priekšvēlēšanu kampaņas ietvaros SIA Repute bija noslēgts līgums ar Jauno laiku par sabiedrisko attiecību kampaņas veidošanu.
 
2010.gada novembrī abi uzņēmumi - Repute un Inspired Communications uzvarēja Centrālās Statistikas pārvaldes (šī institūcija ir Ekonomikas ministrija padotībā)  konkursā par komunikāciju kampaņas mediju stratēģiju, komunikāciju ideju un mediju investīciju optimizācijas plānu 2011.gada tautas skaitīšanai Latvijā. Līguma summa bija 157 140 latu.
 
Latvenergo jaunos tarifus reklamē ar Vienotību saistīts uzņēmums
 
2010.gada vasarā A.Ščipčinskim daļēji piederošā SIA Repute noslēdza līgumu ar valsts uzņēmumu Latvenergo par sabiedrisko attiecību veidošanu. Tā ietvaros Repute izveidoja Latvenergo jauno tarifu reklāmas klipus, kas 2011.gada sākumā tika pārraidīti radio un televīzijā.
 
Gan ekonomikas ministrs Artis Kampars, gan SIA Repute līdzīpašniece Iveta Antonišķe portālam Pietiek.com kategoriski noraidīja politisko ietekmi uz pasūtījumu saņemšanu. A.Kampars vēlāk publiski kritizēja Latvenergo informācijas kampaņu par jaunajiem elektroenerģijas tarifiem. 
 
Ietekmīgs JL ziedotājs iegūst liela apjoma iepirkuma līgumu no AS Sadales tīkls
 
Portāls Pietiek.com pievērsa uzmanību faktam, ka 2011.gada martā partijas Jaunais laiks ziedotājam uzņēmējam Uldim Mierkalnam piederošs mežizstrādes uzņēmums SIA Pata AB ieguva liela apjoma līgumu no VAS Latvenergo, kurā EM ir valsts kapitāldaļu turētāja. Par priedes baļķu piegādi Latvenergo apakšuzņēmumam AS Sadales tīkls divu gadu periodā SIA Pata AB kopā ar SIA Alra saņems 2,7 miljonus latu. U.Mierkalns 2005.-2007.gadā bija ziedojis JL 30 000 latu. Viņam piederošie uzņēmumi Pata AB, Strenču MRS, Smiltenes MRS un Saldus MRS 2002.gadā bija ziedojuši JL 6968,56 latus. 2005.gada pašvaldību vēlēšanās U.Mierkalns bija kandidējis JL sarakstā Inčukalna novadā.
 
Laikraksts „Diena” 2006.gadā bija norādījis uz faktu, ka Uldis Mierkalns ziedoja JL 5000 latu drīz pēc tam, kad 2005.gada decembrī Saeima pieņēma JL sagatavotos grozījumus Meža likumā, kas paredzēja, ka VAS „Latvijas Valsts meži” nopirkto mežu un neizmantotu lauksaimniecības zemi nedrīkst reģistrēt uz sava vārda. Saskaņā ar VAS Latvijas valsts meži viedokli, tie bija labvēlīgi privātajiem zemes īpašniekiem. Grozījumus kritizēja Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga, un nākamā gada sākumā tika atcelti.
 
Avoti:
Jaunbelzere, A. Jo dziļāk Meža likumā, jo savtīgāk. Latvijas Avīze. 06.02.2006.
Kolosovs, D. Dīvainās sakritības JL ziedotāju kasē. Diena. 07.07.2006.
Margēviča, A. Firma vienlaikus apkalpojusi gan Kampara partiju, gan Latvenergo. Pietiek.com, 15.02.2011.
Iepirkumu uzraudzības birojs. Paziņojums par iepirkuma procedūras rezultātiem. 23.02.2011. 
Margēviča, A. Ar Jauno laiku saistīts uzņēmējs iegūst 2,7 miljonu līgumu ar Latvenergo. Pietiek.com, 10.03.2011.
Rutule, E. papildināta - Kampars dusmīgs uz "Latvenergo" par sliktu publisku komunikāciju. LETA, Nozare.lv, 05.04.2011.

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!