Rīgas Domes korupcijas skandāli

jauns

Ziņu sižetu pasūtīšana Pirmajā Baltijas kanālā

Pēdējās izmaiņas veiktas 2013.gada 27.maijā.

2012.gada sākumā portāls Kompromat.lv publicēja fragmentus no Rīgas mēra Nila Ušakova elektroniskās sarakstes. Tā atklāja, ka, gan būdams 9.Saeimas deputāts, gan vēlāk ieņemdams Rīgas domes priekšsēdētāja amatu, N.Ušakovs devis rakstiskus norādījumus savas bijušās darba vietas - televīzijas „Pirmais Baltijas kanāls” (PBK) - žurnālistiem par to, kādi ziņu sižeti gatavojami.

Atslēgas vārdi:Nils Ušakovs, Leonīds Jākobsons, Kompromat.lv, PBK

Ieteica tēmas un saskaņoja ziņu dienaskārtību

Lielākā daļa elektroniskās sarakstes, kas tika publicēta L.Jākobsona veidotajā portālā Kompromat.lv, attiecas uz laiku, kad N.Ušakovs bija 9.Saeimas deputāts. No sarakstes secināms, ka viņš regulāri elektroniski sazinājies ar PBK ziņu dienesta darbiniekiem, uzskaitot ar paša vadītās partijas "Saskaņas centrs" (SC) aktivitātēm saistītus notikumus, par kuriem televīzijai jāziņo. Viņš arī saskaņojis žurnālistu ieteikto notikumu atspoguļošanu. Portālā ievietotā sarakste liecina, ka šādu praksi viņš turpinājis arī vēlāk, būdams Rīgas mērs.

Piemēram, 2010.gada 31.augustā no N.Ušakova elektroniskā pasta ziņu dienesta darbiniekiem nosūtīti jautājumi, kas žurnālistiem būtu viņam jāuzdod par Rīgas trūcīgajiem iedzīvotājiem, Zinību dienu, kā arī par SC aktualitātēm. Savukārt dienu iepriekš no N.Ušakova elektroniskās adreses izsūtīts nedēļas plāns ar katras dienas pasākumiem un precizējošām norādēm, kā tie jāatspoguļo. Kompromat.lv publiskota sarakste no 2009. un 2010.gada.

Ne N.Ušakovs, ne PBK pārstāvji nav skaidri atbildējuši, vai portālā ievietotā sarakste ir autentiska. Viņa nu jau bijusī preses sekretāre Anna Kononova „Dienai” vien norādīja, ka "N.Ušakovs nekomentē nozagto un, iespējams, safabricēto saraksti un ar to saistītas publikācijas."

Policija izmeklē informācijas noplūdi

Vēl pirms tam – 2011.gada nogalē - Kompromat.lv publicēja N.Ušakova 2008.gada saraksti ar toreizējo Krievijas vēstniecības padomnieku Aleksandru Hapilovu, kuru vēlāk turēja aizdomās par spiegošanu. Sarakstē bija runa par organizācijas "Mums pa ceļam" rīkotu jauniešu konferenci, kuru līdzfinansēja Krievijas vēstniecība. 2011.gada novembra beigās N.Ušakovs vērsās policijā, aicinot izmeklēt informācijas noplūdi no viņa elektroniskā pasta. Policija sāka kriminālprocesu un 2011.gada 15.decembrī L.Jākobsonu aizturēja, kā arī veica kratīšanu viņa dzīvesvietā. 2012.gada 29.martā L.Jākobsons tika savainots ar nazi viņa mājas kāpņutelpā.

Raksts tapis sadarbībā ar žurnālisti Evitu Puriņu.

Avoti:

Kompromat.lv Publicētā sarakste

Lazdiņš, A. Tādi sižeti man, lūk, sanāk! “Diena”. 03.02.2012

Lazdiņš, A. Ušakovs nekomentē aizdomas par PBK ziņu ietekmēšanu, eksperti kritiski. “Diena”. 03.02.2012

Skruzis, J. Saistībā ar Ušakova e-pasta uzlaušanu policija veic kratīšanu pie "Kompromat.lv" pārstāvja. Leta. 15.12.2011

Rutka, A., Skruzis, J. Rīgā kādas ēkas kāpņutelpā sašauts "Kompromat.lv" žurnālists Jākobsons. Leta. 29.03.2012

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!