Rīgas Domes korupcijas skandāli

jauns

Aizdomas par kukuļu pieprasīšanu RD Satiksmes departamentā

Pēdējās izmaiņas veiktas 2013.gada 27.maijā.

2013.gada februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka krimināllietu saistībā ar kukuļošanu Rīgas Domes (RD) Satiksmes departamentā. Biroja rīcībā esošā informācija liecinot, ka departamenta amatpersona par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu saistībā ar pasažieru pārvadājumiem Rīgas pilsētā prasījusi veikt regulārus maksājumus arodbiedrībai.

Atslēgas vārdi: Satiksmes departaments, KNAB, Reinbahs, LABA, Gailis, pasažieru pārvadājumi

Aizdomās tur Vitāliju Reinbahu

16.maijā KNAB veica kratīšanu RD Satiksmes departamentā. Aizdomās turamo vārdus KNAB neizpauda, taču aģentūra Leta ziņoja, ka saskaņā ar tās rīcībā esošo informāciju runa ir par bijušo Latvijas Apvienoto biedru arodbiedrības (LABA) vadītāju, Satiksmes departamenta direktora biroja vadītāju Vitāliju Reinbahu. Vēl viens cilvēks tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanas atbalstīšanu.

Panorāma: prasīti 50 lati par mikroautobusu

LTV raidījums „Panorāma” ziņoja, ka no mikroautobusu pārvadājumu uzņēmumiem ik mēnesi prasīts 50 latu kukulis par katru mikroautobusu, kas kursē Rīgā. Pretī solīts labvēlīgs lēmums "Rīgas satiksmes" konkursā par mikroautobusu pakalpojumu nodrošināšanu, kurā 2012.gada nogalē par uzvarētāju gan tika pasludināta ar RD vadošās koalīcijas partijas "Gods kalpot Rīgai!" biedru Aleksandru Brandavu saistītā pilnsabiedrība "Rīgas mikroautobusu satiksme".

Reinbahs kukuļu prasīšanu noliedz

No katra maksājuma seši lati tikuši noformēti kā LABA biedra nauda, savukārt pārējā summa - kā atbalsts arodbiedrības kultūras un izklaides pasākumiem. Kopumā kukuļos samaksāti vismaz 150 000 latu. Ikmēneša maksājumi veikti no 2010.gada rudens līdz pagājušā gada beigām. Pret uzņēmumiem, kas nav maksājuši, Satiksmes departaments piemērojis sankcijas, piemēram, sodījis šoferus par smēķēšanu vai pārāk lielu pasažieru skaitu.

Tā notikušo Satiksmes departamentā atstāstīja „Panorāma”, pret kuru V.Reinbahs solīja vērsties tiesā par, viņaprāt, apmelojošu un nepatiesu sižetu. Viņš noliedza, ka pārvadātājiem būtu prasīti kukuļi, kā arī pauda, ka sodi par pārkāpumiem tiek piešķirti vienlīdz gan tiem uzņēmumiem, kas ziedo LABA, gan tiem, kas to nedara.

LABA – Saskaņas centra atbalstītāji

LABA ir Rīgas domes vadībai pietuvināta arodbiedrība, kurai no "Rīgas satiksmes" budžeta piešķirts finansējums 591 000 latu apmērā. LABA biedri un vadošās personas regulāri redzētas "Saskaņas centra" rīkotajos piketos, kuros tiek pausta neapmierinātība ar valdības darbu. LABA priekšsēdētājs Raimonds Gailis bija iekļauts SC un "Gods kalpot Rīgai!" sarakstā Rīgas pašvaldības vēlēšanām ar 8.numuru.

Arodbiedrība algo SC deputātus, kas ziedo partijai

Arodbiedrībai ir visai nozīmīgs algu fonds – 2012.gadā tie bijuši 70 000 latu. „Panorāma” ziņoja, ka aptuveni trešo daļu šīs naudas saņēmuši četri „Saskaņas centra” RD deputāti: Igors Solovjovs, Igors Kuzmuks, Viktors Fedotovs un Jefimijs Klementjevs. Viņi ir arī „Saskaņas centra” ziedotāji. Piemēram, Iors Solovjovs, kurš divu gadu laikā algā no LABAs saņēmis vairāk nekā 21 000 latu, kopš 2010.gada partijas kasē iemaksājis 14 500 latu.

Ušakovs kriminālprocesu sauc par politisku pasūtījumu

Rīgas mērs Nils Ušakovs („Saskaņas centrs”) KNAB darbības Satiksmes departamentā nosauca par partijas "Vienotība" politisku pasūtījumu. Atšķirībā no citiem gadījumiem, kad KNAB izrādījis interesi par Rīgas Domi, nekādas iekšējās izmeklēšanas šoreiz netikšot veiktas. LABA priekšsēdētājam Raimondam Gailim, kas, iespējams, ir otrs aizdomās turamais, 2013.gada RD vēlēšanās viņš aicināja vilkt plusiņus

Otrā kukuļošanas lieta Satiksmes departamentā gada laikā

Gadu iepriekš – 2012.gada februārī - KNAB sāka kriminālprocesu pret Rīgas pašvaldības amatpersonām par kukuļņemšanu saistībā ar pārvadājumu kontroles neveikšanu. KNAB ziņoja, ka tā rīcībā esošā informācija liecina - Kontroles dienesta amatpersonas regulāri ilgākā laika posmā pieņēmušas kukuļus no autopārvadātājiem par to, lai amatpersonas pienācīgi nefiksētu pārkāpumus un par tiem nepiemērotu sodus vai piemērotu mazākus sodus kukuļdevēju interesēs.

2012.gada martā KNAB atzina piecas Kontroles dienesta amatpersonas par aizdomās turētajām ar kukuļošanu saistītu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā.

Raksts tapis sadarbībā ar žurnālisti Evitu Puriņu.

Avoti:

KNAB preses relīze. 17.05.2013
 
LTV „Panorāma” 50 latu nodeva par mikroautobusu Rīgā. 17.05.2013
 
Skruzis, J. Kristovskis, G. Satiksmesdepartamenta amatpersonu tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu saistībā ar pasažieru pārvadājumiem. Leta. 17.05.2013
 
Stankeviča, Z. Kristovskis, G. Aizdomās par kukuļošanu Rīgas domes Satiksmesdepartamentā tiek turēts bijušais LABA vadītājs Reinbahs. Leta. 17.05.2013
 
Reinbahs vēršas tiesā pret LTV par nepatiesa un apmelojoša sižeta pārraidīšanu, “Diena”. 20.05.2013
 
LTV „Panorāma”  SC deputāti saņem algu arodbiedrībā. 24.05.2013
 
KNAB preses relīze. 09.03.2012 

 

 

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!