Politiskie ielikteņi

jauns

NA politiķu radinieces Kultūras ministrijā

Pēdējās izmaiņas veiktas 2013.gada 15.novembrī

Pusgadu pēc stāšanās amatā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Visu Latvijai!-TB/LNNK) par sava biroja vadītāju pieņēma partijas biedra, Saeimas deputāta Imanta Parādnieka māti Ināru Parādnieci. Savukārt par viņas palīdzi vēl pirms tam kļuva cita Nacionālās apvienības politiķa – tās valdes locekļa Jāņa Iesalnieka sieva Aija Iesalniece.

Atslēgas vārdi:NA, Jaunzeme-Grende, Parādnieks, Parādniece, Iesalnieks, Iesalniece, Dzintars.

Nepilna gada laikā – trīs biroja vadītāji

Pāris mēnešus pēc stāšanās amatā Ž.Jaunzeme-Grende nolēma mainīt ministres biroja vadītāju. No darba tika atlaista Vita Cīrule, kura šajā amatā strādāja jau kopš 2004.gada. Viņas vietā iecēla Valteru Bolēvicu, kuru NA pirms 11.Saeimas vēlēšanām minēja kā satiksmes ministra amata kandidātu.

Visai drīz Ž.Jaunzemei-Grendei bija jāuzklausa vairāku kultūras nozares profesionāļu kritika par viņas nepiemērotību amatam. 2012.gada maijā publiski iebildumus pauda rakstnieki, kurus uztrauca neapmierinošā situācija ar valsts budžeta finansējumu rakstniecības atbalstam. 11.maijā LTV Panorāmā Ž.Jaunzeme-Grende paziņoja, ka komunikācijas problēmas risinās, atlaižot gan biroja vadītāju V.Bolēvicu, gan preses sekretāri Ilutu Bērziņu, gan ārštata padomniekus - bijušos kultūras ministrus Sarmīti Ēlerti un Intu Dālderi.

Parādnieces pieņemšanu skaidro ar pasaules praksi

Dažas nedēļas vēlāk par ministres biroja vadītājas amatā darbu sāka Saeimas deputāta I.Parādnieka māte Ināra Parādniece. Kultūras ministrijā skaidroja, ka I.Parādniece ministres biroja vadītājas amatu ieguvusi, jo viņai esot liela pieredze valsts pārvaldē administratīvajā darbā un personāla vadībā. Tā esot bijusi viena no noteicošajām prasībām šim amatam, lai ministres jaunveidojamais birojs spētu efektīvi komunicēt un strādāt gan ar ministrijas, gan nozares cilvēkiem. Kā pauda NA līderis Raivis Dzintars, viņai bijis „ārkārtīgi daudzas priekšrocības” šim darbam.

I.Parādniece tobrīd bija Latvijas Biznesa koledžas personāla vadības pasniedzēja, iepriekš bijusi Labklājības ministrijas Nodarbinātības valsts aģentūras Administratīvā departamenta direktore, Valsts Civildienesta pārvaldes Civildienesta ieviešanas un personāla menedžmenta attīstības vadītāja. Viņa arī ir partijas "Visu Latvijai!" ģenerālsekretāre kopš tās dibināšanas. I. Parādniecei ir sociālo zinātņu maģistra grāds sabiedrības vadībā, pirms tam viņa ieguvusi filologa, vācu valodas pasniedzēja kvalifikāciju Latvijas Universitātes Svešvalodu fakultātē, kā arī papildu studējusi LU Juridiskajā fakultātē.

Gan R.Dzintars, gan valdes loceklis J.Iesalnieks medijiem norādīja, ka "visā pasaulē ir tāda politiskā prakse, ka ministru birojus veido partiju cilvēki."

Savukārt par savu palīdzi Ž.Jaunzeme-Grende bija izvēlējusies J.Iesalnieka sievu Aiju Iesalnieci. Viņas darbs esot dažādi tehniski darbi, piemēram, notikumu ievietošana ministres darba kalendārā. A.Iesalniecei esot žurnālistes izglītība.

Zaudē amatu līdz ar ministri

Dace Melbārde, kas amatā stājās pēc Ž.Jaunzemes-Grendes demisijas 2013.gada rudenī, nolēma biroja vadītājas darbu atkal uzticēt V.Cīrulei, slavējot viņas lielo pieredzi un profesionalitāti. No A.Iesalnieces pakalpojumiem jaunā ministre negrasījās atteikties.

Raksts tapis sadarbībā ar žurnālisti Evitu Puriņu.

Avoti:

Jaunzeme-Grende mēģinās uzlabot attiecības ar kultūras darbiniekiem, "iztīrot" savu biroju. Leta. 11.05.2012

Leijējs, A. Parādnieks par savas mātes virzīšanu par kultūras ministres biroja vadītāju neesot bijis sajūsmā. Leta.06.07.2012

Ministrijā strādā deputāta dzīvesbiedre. Latvijas Avīze. 24.08.2012.

Lastovska, A. Jaunās kultūras ministres biroju vadīs Vita Cīrule. Leta.31.10.2013

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!