Politiskie ielikteņi

jauns

Deputāta dēlam izveidots amats SM

DEPUTĀTA DĒLAM IZVEIDOTS AMATS SATIKSMES MINISTRIJĀ

2013.gada 14.aprīļa "De facto" sižets, atspoguļo to, ka Andra Buiķa dēlam, dzejniekam Emīlam Buiķim ir īpaši izveidots amats Satiksmes ministrijā (SM). E.Buiķis jau 2012.gadā noslēdza un 2013.gadā pagarināja līgumu ar SM, ieņemot pirms tam neeksistējošu amatu - koordinators "airBaltic" valsts kapitāldaļu pārvaldības organizēšanai un uzraudzībai. E.Buiķa mēneša alga ir 700ls (996.01 Eiro).

Tāpat kā tēvs, arī E.Buiķis ir partijas "Vienotība" biedrs, agrāk bijis "Jaunā laika" jaunatnes nodaļas valdē. Divreiz neveiksmīgi kandidējis pašvaldības vēlēšanās Rīgā, 2009.gadā no "Jaunā laika" saraksta, un 2013.gadā no "Vienotības".

10.Saeimas laikā strādājis par deputāta palīgu pie Solvitas Āboltiņas, tomēr pēc parlamenta atlaišanas, beidzoties S.Āboltiņas pilnvarām, jauns līgums netika pārslēgts. Turpmākos mēnešus E.Buiķis esot bijis bezdarbnieks, pēc paša komentāriem, esot sūtījis savu CV uz vairākām ministrijām, tai skaitā Ārlietu un Aizsardzības, tomēr tikai SM, kas atrodas "Vienotības" un "Olšteina grupas" pārraudzībā, „atradās” amats, kurā E.Buiķis tika pieņemts.

EMĪLA BUIĶA PIENĀKUMI UN KVALIFIKĀCIJAS

E.Buiķis ir ieguvis sociālo zinātņu grādu ekonomikā un izstrādājis diploma darbu par Latvijas ostu perspektīvām. SM preses pārstāvis Aivis Freidenfelds norāda, ka galvenais kritērijs kandidāta izvēlē ir iespēja sākt darbu nekavējoties, un  SM valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Džineta Innusa apgalvo, ka galvenie nosacījumi esot bijuši angļu valodas zināšanas un pieredze valsts pārvaldē.

Tomēr kā norāda VASAB (Vision and Strategies around the Baltic Sea) sekretariāta vadītājs Tālis Linkaits, laikā, kad Latvija ir ieguldījusi "airBaltic" 60-80 miljonus latu "airBaltic" uzraudzībai ir nepieciešami augstas klases speciālisti. T.Linkaits ir izbrīnīts, ka "gadījumā, kad ministrija ir atradusi papildus līdzekļus ekspertu algošanai, ir piesaistīti cilvēki, kas ir bez jebkādas pieredzes kapitālsabiedrību pārvaldībā, bez jebkādas pieredzes šādu procesu pārraudzībā un uzraudzībā". Arī E.Buiķis atzīst, ka aviācijā pieredze viņam neesot, un tuvākā saistība ar amatu ir rakstītais diplomdarbs.

"De facto" komentējot par saviem 700ls vērtajiem ikmēneša pienākumiem E.Buiķis izsakās: "Es koordinēju SM darbu ar aviokompāniju "airBaltic", ar "airBaltic" jautājumiem, teiksim tā," piebilstot: „"AirBaltic" ir iesaistīts neskaitāmās tiesvedībās, es koordinēju sadarbību ar konsultantiem."

Dž.Innusa, lai gan noliedz, ka kāds no "Vienotības" pārstāvjiem esot aicinājis pieņemt E.Buiķi, tomēr atzīst, ka "nevienai citai kapitālsabiedrībai šādi speciāli koordinatori nav un nebūs."

Avoti:

SM izveido amatu deputāta dēlam. Ltv.lv, 14.04.2013

Raidījums: Satiksmes ministrijā izveidots speciāls amats "Vienotības" deputāta Buiķa dēlam - dzejniekam. Leta.lv, 14.04.2013 

Eksperts: Buiķa dēla izglītība neatsver pieredzes trūkumu, lsm.lv, 15.04.2013

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!