Politiķu izteicieni

arhīvs

Valda Zatlera “Kas es esmu?”

 

2007.gada novembrī, pēc plašajiem protestiem pret Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP) veikto KNAB vadītāja A.Loskutova atstādināšanu Valsts prezidents Valdis Zatlers pauda viedokli, ka Kalvīša valdībai pēc 2008.gada budžeta pieņemšanas Saeimā būtu jāatkāpjas, un lika noprast, ka Kalvītis netiks aicināts veidot nākamo Ministru kabinetu. Sniedzot paziņojumu plašsaziņas līdzekļiem Aigara Kalvīša klātbūtnē, Valsts prezidents saminstinājās un, mēģinot pārvērst to par joku, palūkojās A.Kalvīša virzienā un uzdeva jautājumu „Kas es esmu?”

Es esmu aicinājis ļoti stingri Ministru prezidentu rīkoties valstiski atbildīgi. Es neesmu mainījis savus uzskatus, ka šī valdība ir savu resursu izsmēlusi un es esmu … Kas es esmu? Es domāju, ka šobrīd mums visiem ir jārīkojas ļoti atbildīgi. Rīt, es esmu pārliecināts, Ministru prezidents pieņems valstiski atbildīgu lēmumu par valsts tālāko likteni, par valdības likteni un par mūsu demokrātiju.

2008.gada 29.maijā, vienu gadu pēc ievēlēšanas Valsts prezidents Valdis Zatlers intervijā Latvijas radio mudināja cilvēkus ik pa brīdim uzdot sev jautājumu: "Kas es esmu?" V. Zatlers pauda viedokli, ka īpaši šis jautājums būtu jāuzdod brīžos, kad ir par kaut ko jāizšķiras.

Valsts prezidenta Valda Zatlera ievēlēšana 2007.gadā
Protesti pret A.Loskutova atstādināšanu no amata 2007.gada rudenī

Resursi internetā:

LNT sižets

Avoti: LETA, LNT

 

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!