Politiķu izteicieni

arhīvs

Nothing special

 

Bēdīgi slavenā intervija

 

2008.gada 25.novembrī Latvijas finanšu ministrs Atis Slakteris (TP) sniedza interviju ASV finanšu televīzijas kanālam Bloomberg TV. Decembra sākumā fragmentus no A.Slaktera intervijas demonstrēja TV3 raidījums „Nekā personīga”. Intervijā bija redzams, ka A.Slakteris meklē angļu valodas vārdus, aizmirst jautājumu un tieši neatbild uz žurnālistes jautājumiem. Vislielāko sabiedrības izsmieklu izraisīja Ata Slaktera atbilde uz žurnālistes jautājumu „Kādēļ, jūsuprāt, Latvija nonāca šādā situācijā? Kas notika?” Mirkli padomājis, finanšu ministrs atbildēja – nekas īpašs. Intervijas fragments angļu valodā:

Žurnāliste: In your mind how did we get to this point in Latvia? What happened?
Slakteris: I think … nothing special.

uz augšu

Slakteris vaino televīziju

Šī A.Slaktera intervija radīja plašas diskusijas sabiedrībā par finanšu ministra kompetenci. Intervijā LNT Atis Slakteris apgalvoja, ka sākotnēji intervija Bloomberg TV bija paredzēta latviešu valodā. Tādēļ ar Bloomberg TV bijusi vienošanās, ka intervija ar A.Slakteri tiks pārraidīta tikai rediģētā veidā. Sākotnēji televīzijas mājaslapā intervija tiešām bija skatāma rediģētā veidā, vēlāk tika ievietota arī pilnā versija. Bloomberg TV sabiedrisko attiecību pārstāve laikrakstam “Diena” apgalvoja, ka ministrs ir zinājis, ka intervija notiks angļu valodā. Par to bijusi rakstiska vienošanās ar Finanšu ministriju, nekādi citi ierobežojumi intervijas tālākai izmantošanai nav tikuši atrunāti. Tomēr vēlāk pēc Finanšu ministrijas lūguma Bloomberg TV nerediģēto interviju no savas mājaslapas izņēma.

uz augšu

Kādēļ Bloomberg TV publiskoja pilno interviju?

2008.gada 20.novembrī Latvijas valdība bija pilnvarojusi Slakteri sākt sarunas ar SVF par atbalstu Latvijas makroekonomikas stabilizēšanai un jau 22.novembrī fonds paziņoja par gatavību sniegt tūlītēju palīdzību Latvijai. Atbildīgās amatpersonas sarunu posmā neizpauda un nekomentēja Latvijai nepieciešamos finanšu līdzekļu apjomus, jo finanšu palīdzība attiecās arī uz jūtīgo banku jomu. Tomēr 25.novembra intervijā Bloomberg TV Slakteris izteicās, ka Latvija no SVF un ES ekonomikas stabilizēšanai varētu prasīt līdz trīs miljardiem eiro. Ministru prezidents Ivars Godmanis šo summu plašsaziņas līdzekļiem neapstiprināja. Finanšu ministra biroja pārstāvji vēlāk skaidroja, ka tas esot indikatīvs cipars, kuru ministrs nosaucis tikai kā piemēru, atbildot uz jautājumu, vai aizdevums varētu būs lielāks par vienu vai diviem miljardiem eiro. Iespējams, ka tieši Latvijas valdības cenšanās noliegt finanšu ministra intervijā pausto par starptautiskā aizdevuma apjomu bija iemesls, kādēļ Bloomberg TV izšķīrās publiskot pilno intervijas ierakstu.

uz augšu

Aiziet Slaktera komunikāciju padomnieks

Mēnesi pēc Slaktera intervijas tika pārtraukts darba līgums ar Finanšu ministrijas valsts sekretāra padomnieku Miervaldi Mozeru, kurš sniedza konsultācijas komunikāciju jautājumos. Par viņa aiziešanas iemeslu tika uzskatīta neveiksmīgā Slaktera intervija, lai gan M.Mozers publiski apgalvoja, ka neesot to organizējis.

uz augšu

Slaktera pašvērtējums

2009.gada janvārī intervijā Latvijas Radio Atis Slakteris sacīja, ka viņa angļu valoda ir viena no vērtīgākajām Latvijā, lai arī tā, iespējams, nav pati skaistākā, ja jau viņš varēja Latvijai sagādāt 7,5 miljardus eiro.

Parex bankas pārņemšana valsts kontrolē

Resursi internetā:

Ata Slaktera intervija Bloomberg TV
Ata Slaktera intervija LNT

Avoti: LETA, Diena, LNT, Baltic Screen
 

 

 

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!