Partiju pārkāpumi vēlēšanās

arhīvs

Balsu pirkšana par labu ZZS 2009.gada pašvaldību vēlēšanās

Atslēgas vārdi: balsu pirkšana, vēlēšanas, Ogre, ZZS

2009.gada pašvaldību vēlēšanu dienā Ogres vēlēšanu komisija vērsās Drošības policijā par iespējamu balsu pirkšanas gadījumu, jo bija saņemta sūdzība no Ogresgala pagasta Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājas par aizdomām, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji pērk balsis par šņabi un naudu, un ieejas biļetēm uz koncertiem.

TV3 raidījums “Nekā personīga” bija fiksējis, ka vēlētāju balsis Ogrē vervētas nekaunīgi un atklāti. Vēlēšanu dienas rītā aktīvi jaunieši rosījās pie vairākiem iecirkņiem pilsētas centrā. Viņu galvenais mērķis bija gados jauni vēlētāji, kuriem pret balsojumu par ZZS piesolīta biļete uz šovu ar dīdžeja ATB piedalīšanos Ogres estrādē. Ziņu aģentūra BNS rakstīja, ka tie bija trīs jaunieši aptuveni 25 gadu vecumā, kuri vēlētājus pierunājuši balsošanas urnā mest ZZS vēlēšanu biļetenu, kurā izsvītroti visi tajā esošie kandidāti ar diviem izņēmumiem – spēkavīru Agri Kazeļņiku un Rolandu Milleru. Pēc nobalsošanas vēlētājiem bija jāuzrāda atlikušie biļeteni ar trūkstošo ZZS saraksta biļetenu. Izmeklēšanā noskaidrots, ka uzpirkti vismaz 15 cilvēki, pārsvarā jaunieši. Drošības policijai izdevās noskaidrot tikai balsu pirkšanas izpildītājus, taču nav izdevies noskaidrot organizētājus.

A.Kazeļņiks Ogres novada domē netika ievēlēts, savukārt R.Millers tika ievēlēts kā vienīgais ZZS pārstāvis.

Sākotnēji no Drošības policijas prokuratūrai nodotajā kriminālprocesā figurēja trīs personas, taču izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka viena no personām Artūrs Salinieks darbojies atsevišķi no pārējiem diviem apsūdzētajiem, lai gan visi trīs darbojušies ZZS interesēs. A.Salinieks pret vēlētāju balsīm piedāvājis dažādus mantiskus labumus, tajā skaitā arī ieejas biļetes koncertā.

Rīgas apgabaltiesa 2010.gada martā A.Saliniekam piesprieda pusotra gada nosacītu brīvības atņemšanu ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem. 1989. gadā dzimušo Rinaldu Savicki Rīgas apgabaltiesa 2010. gada 6. septembrī sodīja ar nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un vienu gadu pārbaudes laika.

Avoti: TV 3 „Nekā personīga”, LETA, BNS, "Latvijas Avīze"

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!