Partiju pārkāpumi vēlēšanās

arhīvs

Balsu pirkšana par labu LPP/LC 2009.gada pašvaldību vēlēšanās

Atslēgas vārdi: balsu pirkšana, vēlēšanas, LPP/LC, Jelgava

2009.gada 15.jūnijā Drošības policija sāka kriminālprocesu par iespējamu vēlētāju balsu pirkšanu Jelgavas novada domes vēlēšanās, kur LPP/LC esot apbraukājusi vairākus pilsētas kvartālus un pagalmos uzrunājuši jauniešus, kuriem piedāvājuši naudu par balsošanu. Kā raksta laikraksts “Dienas bizness”, tad shēma esot bijusi vienkārša. Pārsvarā jauniešu bariņiem ticis piedāvāts aizvest uz vēlēšanu iecirkni, kur par 3,50 līdz 5 latiem sava balss bija jāatdod par LPP/LC, turklāt sarakstā «plusiņi» bija jāievelk konkrētiem kandidātiem.

Balsu pirkšanā apsūdzība tika uzrādīta LPP/LC atbalstītājam Ģirtam Auniņam, kura sieva Ilze Ozoliņa kandidēja Jelgavas pašvaldības vēlēšanās no LPP/LC saraksta. Starp apsūdzētajiem bija arī Aivis Krēgers, Nauris Andersons, Jānis Reiņikovs, Gundars Nuka. Pēdējiem diviem tika piespriests piespiedu darbs, bet A.Krēgeram un N.Andersonam naudas sodi. Ģ.Auniņš, kurš bijis galvenais balsu pirkšanas organizators, piespriests lielākais sods – naudas sods 30 minimālo mēnešalgu (5400 LVL) apmērā.

Visi pieci apsūdzētie vīrieši savu vainu atzina un piekrita prokurora piemērotajam sodam. Kā ziņo aģentūra LETA, naudas sods, kas apsūdzētajiem tika piespriests, jau ir samaksāts.

Avoti: LETA, „Dienas bizness”

 

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!