Likumu grozījumi

arhīvs

Sabiedrības informēšana par amatpersonu pārkāpumiem - Interešu konflikta likuma grozījumi

2012.gada 14.jūnijā Saeima 3.lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” , tādējādi sperts būtisks solis atklātības virzienā par amatpersonām, kas pārkāpušas likumu.

Līdz tam sabiedrībai nebija iespēju uzzināt, kuras amatpersonas ir pārkāpušas tiesību normas. Atbildīgās institūcijas informēja sabiedrību par atklātajiem pārkāpumiem, neidentificējot amatpersonas.

Līdz ar likuma grozījumiem turpmāk KNAB, Tiesai un citām institūcijām savās mājas lapās būs jāpublicē informācija par valsts amatpersonu darbībā konstatētajiem likuma pārkāpumiem.

Likums nosaka, ka institūcijas savās mājas lapās internetā ievietos informāciju gan par valsts amatpersonas vārdu, uzvārdu, ieņemamo amatu, norādīs pārkāpto tiesību normu, pārkāpuma būtību un izdarīšanas laiku, pieņemto lēmumu (nolēmumus), lēmuma (nolēmuma) spēkā stāšanās un izpildes datumu.
Informācija mājas lapā tiks ievietota pēc lēmuma (nolēmuma) spēkā stāšanās, kad beidzies tā apstrīdēšanai vai pārsūdzēšanai paredzētais termiņš. Šī informācija attiecīgās institūcijas mājas lapā internetā būs pieejama ne ilgāk kā gadu no dienas, kad izpildīts attiecīgais lēmums (nolēmums).

Plašāk par šiem likuma grozījumiem lasiet sadaļā "Likumi un balsojumi".

 

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!