Likumu grozījumi

arhīvs

Kolektīvie iesniegumi - grozījumi Saeimas kārtības rullī

2012.gada 19.janvārī 11.Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas paredz, ka 16 gadu vecumu sasniegušu Latvijas Republikas pilsoņi, savācot vismaz 10 000 parakstus (parakstu vākšana var notikt arī elektroniski, ja tiek nodrošināta parakstītāju identifikācija un fizisko personu datu aizsardzība) var vērsties Saeimā ar kolektīvu iesniegumu.

Pēc šāda kolektīvā iesnieguma saņemšanas Saeimas prezidijs ne vēlāk kā 10 dienu laikā izvērtē tā atbilstību Kārtības ruļļa prasībām un lemj par nodošanu sākotnējai izskatīšanai Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai. Šai komisijai iesniegums jāizvērtē ne vēlāk kā mēnesi pēc kolektīvā iesnieguma saņemšanas. Uz Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdi uzaicināms kolektīvā iesnieguma iesniedzēju pilnvarotais pārstāvis, deputāti no citām Saeimas komisijām un pārstāvji no institūcijām, kurus skar kolektīvajā iesniegumā norādītais prasījums. Komisijas sēdē kolektīvā iesnieguma iesniedzēju pārstāvim ir tiesības komisijas noteiktajā kārtībā pamatot kolektīvo iesniegumu un piedalīties tā apspriešanā. Pēc iesnieguma izvērtēšanas komisija sagatavo ziņojumu un Saeimas lēmuma projektu par tā turpmāko virzību. Tālāk Saeima šo priekšlikumu skata tāpat kā patstāvīgos priekšlikumus.

Kolektīvais iesniegums nedrīkst saturēt tādu prasījumu, kurš ir acīmredzami nepieņemams demokrātiskā sabiedrībā vai klaji aizskarošs.

11.Saeimā jau ir tiek izskatīts pirmais kolektīvais iesniegums par deputātu atbildību Saeimas deputāta zvēresta laušanas gadījumā.

Plašāk par Saeimas Kārtības ruļļa grozījumiem lasiet sadaļā "Likumi un balsojumi".

Savukārt, par to, kā radās pati iniciatīva un kā ar tās virzību veicās 10.Saeimā, lasiet šeit.

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!