Lielākie korupcijas un politikas skandāli

arhīvs

Zilupes mērs un Latgales kontrabandas lieta

2007.gada rudenī tiesībsargājošās iestādes veica operāciju, aizturot aptuveni divdesmit organizētas noziedzīgas grupas dalībniekus aizdomās par kontrabandu, kukuļošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Viņu vidū bija muitas, VID, robežsardzes amatpersonas, kā arī Zilupes novada mērs Oļegs Agafonovs (Tautas Saskaņas partija). Aizturētā grupa organizēja kravas automašīnu rindas apiešanu Terehovas robežkontroles punktā, kā arī izkrāpa no valsts PVN atmaksu par it kā no Latvijas izvestām precēm. Tautas saskaņas partija iestājās sava biedra aizstāvībai, pats O. Agafonovs pēc tam, kad tika atbrīvots no apcietinājuma pret drošības naudu, publiski esot lūdzis Zilupes iedzīvotājiem piedošanu. Neskatoties uz to, ka O.Agafonovam tika uzrādīta apsūdzība par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, 2009.gadā viņš tika ievēlēts par Zilupes novada deputātu un vēlāk – par novada mēru. Tiesvedība šajā lietā joprojām turpinās.

Atslēgas vārdi:
Terehova, kontrabanda, Zilupe, muita, Agafonovs, Tautas Saskaņas partija

 uz augšu

Tiesībsargājošās iestādes atklāj vērienīgu kontrabandas shēmu Latgalē

2007.gada oktobrī un novembrī Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas pārvaldi veica apjomīgu operāciju, kuras laikā aizturēja divdesmit organizētas noziedzīgas grupas dalībniekus aizdomās par kontrabandu, kukuļošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Viņu vidū bija muitas un robežsardzes darbinieki, privātpersonas, kā arī Austrumlatgales Muitas kontroles punktu daļas priekšnieka vietnieks Andrejs Grebežs. Operatīvās darbības turpinājās vēl arī 2008.gadā un tika aizturēti kopumā 26 cilvēki. Kratīšanu laikā pie aizturētajiem tika atrasti aptuveni 800 000 ASV dolāri skaidrā naudā. Aizturētā grupa organizēja kravas automašīnu rindas apiešanu Terehovas robežkontroles punktā, kā arī izkrāpa no valsts PVN atmaksu par it kā robežai pārvestu eksporta preci, kas patiesībā palika Latvijā.

 uz augšu

Aizturēts arī Zilupes mērs O. Agafonovs

Tika aizturēts arī Zilupes mērs Oļegs Agafonovs (Tautas Saskaņas partija), viņam tika piemērots apcietinājums. O.Agafonovs tika atzīts par aizdomās turamo dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un kukuļa izspiešanā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Uzreiz pēc O.Agafonova aizturēšanas Tautas saskaņas partijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs izplatīja paziņojumu, ka O. Agafonovs, visticamāk, aizturēto vidū nonācis tikai tāpēc, ka notiek politisko rēķinu kārtošana ar "vienu no visveiksmīgākajiem ne tikai Latgales, bet arī visas Latvijas novadu domes priekšsēdētājiem". 2008.gada gada februārī O.Agafonovs tika atbrīvots no apcietinājuma pret drošības naudu vairāku desmitu tūkstošu latu apmērā. Pēc atbrīvošanas O.Agafonovs 9.martā, pareizticīgo Piedošanas svētdienā, baznīcā lūdzis iedzīvotājiem piedošanu.

 uz augšu

Lieta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas

No pamatlietas par kontrabandu organizētā grupā un kukuļdošanu tika izdalīti vairāki mazāki kriminālprocesi. Viens no tiem bija par O.Agafonova un viņa sievas Irinas izvairīšanos no nodokļu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā. Saskaņā ar apsūdzību O.Agafonovs valstij nodarījis materiālos zaudējumus 140 698 latu apmērā, bet viņa sieva – 9311 latu apmērā. 2008.gada decembrī šī lieta tika nodota Ludzas rajona tiesai, tā joprojām tiek izskatīta.

 uz augšu

Krimināllieta netraucē O. Agafonovam atkārtoti kļūt par mēru

2009.gada jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās krimināllietā apsūdzētais O.Agafonovs kandidēja politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs” saraksta pirmajā vietā Zilupes novadā. Vēlēšanās O.Agafonovs  saņēma 1905 balsis, no tām 766 balsotāji viņam ievilka krustiņu, bet tikai 13 cilvēki viņa vārdu izsvītroja no saraksta. „Saskaņas centrs” ieguva 12 vietas no 13. O.Agafonovs tika atkārtoti ievēlēts Zilupes novada domes priekšsēdētāja amatā. Par viņu nobalsoja visi 13 pašvaldības deputāti.


Avoti:
LETA, Latvijas Avīze, Diena

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!