raksti

Jūl 01 2017

Tapusi rokasgrāmata valsts sagrābšanas monitoringam parlamentā

Izdevums "Rokasgrāmata valsts sagrābšanas monitoringam parlamentā" balstās pieredzē, ko guva domnīca PROVIDUS un Sabiedrība par atklātību - Delna, monitorējot Latvijas parlamentu laikā no 2015. līdz 2017.gadam. Grāmatā apkopoti padomi aktīvistiem, kas vēlētos savas valsts parlamentā monitorēt valsts sagrābšanas pazīmes.

Rokasgrāmatā ietvertā informācija būs īpaši noderīga sabiedriskajām organizācijām, aktīvistiem, fondiem, parlamentu pārstāvjiem, žurnālistiem, pretkorupcijas ekspertiem un amatpersonām valstīs, kur valsts sagrābšana ir nozīmīga politiskās dzīves problēma. Rokasgrāmatā aprakstīti priekšnoteikumi Latvijā aprobētās metodes izmantošanai citās valstīs un soli pa solim izklāstīt metodoloģijas izveides un monitorējamo likumprojektu atlases kritēriji. Tāpat piedāvātas idejas aprobētā monitoringa paplašināšanai un padziļināšanai. 

Ar valsts sagrābšanu rokasgrāmatā tiek saprasts korupcijas paveids, kurā kontroli pār sabiedrības "spēles noteikumu" veidošanu savā labā neleģitīmi iegūst privātā sektora spēlētāji.

Rokasgrāmata pieejama arī angļu valodā: Download "Monitoring State Capture in Parliament. A Handbook."

Rokasgrāmatas autore ir domnīcas PROVIDUS vadošā pētniece Iveta Kažoka, redaktors - vadošais pētnieks Valts Kalniņš. Rokasgrāmatā izmantota monitoringa metodoloģija, kuras vadošie izstrādātāji bija Valts Kalniņš un pētnieks Olafs Griguss. Tulkojumu angļu valodā veica Vita Tērauda. 

Rokasgrāmata tapusi projekta “Valsts sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums” ietvaros. Projektu daļēji finansiāli atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund un Sabiedrības integrācijas fonds. Par publikāciju saturu atbild Sabiedrība par atklātību – Delna un domnīca PROVIDUS. 

 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.07.2017

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!