raksti

Apr 06 2017

PUBLISKĀ DISKUSIJĀ AMATPERSONAS UN EKSPERTI NOVĒRTĒS VALSTS KAPITĀLSABIEDRĪBU PĀRVALDĪBAS REFORMAS GAITU

Sabiedrība par atklātību – Delna sadarbībā ar domnīcu PROVIDUS un Baltijas korporatīvās pārvaldības institūtu rīko publisku diskusiju “Valsts kapitālsabiedrību pārvaldības reforma”. Diskusija notiks piektdien, 7.aprīlī, plkst. 11.30-13.30, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta telpās Vaļņu ielā 1, Rīgā.  

 

Diskusija tiek rīkota divus gadus pēc kapitālsabiedrību pārvaldības reformas iedzīvināšanas sākuma, aicinot amatpersonas un ekspertus vērtēt pirmos reformas ieviešanas pasākumus un nākotnes izaicinājumus. Diskusijas dalībnieki novērtēs, kā kapitālsabiedrībām veicas ar atklātības un atskaitīšanās prasību ievērošanu, darbības mērķu noteikšanu, kā valsts pārrauga uzņēmumu darbības efektivitāti ceļā uz finanšu un sociālo mērķu sasniegšanu un cik skaidri izstrādāta un atklāta ir valsts uzņēmumu valdes un padomes locekļu iecelšanas kārtība. 

 

Diskusijā piedalīsies Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars, Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks, AS “Latvenergo” Padomes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš un Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs Andris Grafs.

 

Diskusijas sākumā domnīcas PROVIDUS pētnieks Valts Kalniņš prezentēs ziņojuma “Valsts kapitālsabiedrību pārvaldības reformas pirmais izvērtējums: Sākums gudrai vērtības audzēšanai” galvenos secinājumus. Ziņojuma autore, pētniece Līga Stafecka, pētījumā analizē kapitālsabiedrību padomju un valžu locekļu iecelšanu, atklātības prasību ievērošanu, darbības finanšu un nefinanšu mērķu noteikšanu un rezultātu pārraudzību. 

 

Delna atgādina, ka 2015.gada 1.janvārī stājās spēkā Publiskās personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likums, kas ieviesa virkni prasību, kas jāizpilda kā valsts kapitālsabiedrībām, tā valstij. Ar reformu ir sperts liels solis labas pārvaldības standartu ieviešanā valstij piederošos uzņēmumos, taču joprojām pastāv virkne izaicinājumu, piemēram, kā nostiprināt uzticību padomēm kā uzraudzības institūcijām un ko darīt ar neelastīgo dividenžu politiku, kas apgrūtina valsts uzņēmumu vidēja termiņa darbības plānošanu un stratēģiju izpildi. 

 

Diskusiju vadīs Delnas direktors Jānis Volberts. Diskusija ir atvērta visiem interesentiem, ierobežotā vietu skaita dēļ, lūgums iepriekš reģistrēt dalību, aizpildot tiešsaistes formu: http://delna.lv/lv/2017/03/29/amatpersonas-un-eksperti-diskutes-par-valsts-kapitalsabiedribu-parvaldibas-reformas-gaitu/

 

Diskusijas programma.

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 07.04.2017

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!