raksti

Feb 01 2017
Foto: http://www.lps.lv/lv/kontakti/lps/administracija

Māris Pūķis: deputātu kvotu ideja nav krasi negatīva

Latvijas Pašvaldību savienības vecākais padomnieks un Latvijas Universitātes docents, Dr.oec., Dr.phys. Māris Pūķis komentē tā saukto "deputātu kvotu" piešķiršanas būtību un alternatīvas. 

"Kvotas, kaut arī drusku kroplā veidā, izlabo milzīgu trūkumu, kas raksturīgs visai Eiropas Svienībai, kas ir saistīts ar ārkārtīgi birokratizētu procesu. (..) Tā ideja nav krasi negatīva. Protams būtu labi, ja tiktu izdarīti labojumi citās procedūrās." 

 

 

2016.gada novembrī domnīca PROVIDUS un Sabiedrība par atklātību – Delna, turpinot Saeimas monitoringu,  novēroja, ka “deputātu kvotu” priekšlikumu izvērtēšanā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā deputāti darbojās kā „balsošanas mašīnas”, pietiekami neiedziļinoties katra priekšlikuma lietderībā.

Ar visu monitoringa ziņojumu var iepazīties: http://deputatiuzdelnas.lv/assets/upload/userfiles/files/Saeimas%20monitoringa%20zinojums_NOV%202016(3).pdf

(Attēls: LAtvijas Pašvaldību savienība, http://www.lps.lv/lv/kontakti/lps/administracija)

 
Video tapis projekta „Valsts sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums” ietvaros, sekojot likumdošanas iniciatīvām un amatpersonu iecelšanas procesam Saeimā. Projektu daļēji finansiāli atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund un Sabiedrības integrācijas fondu. 
 
Par video saturu atbild Sabiedrība par atklātību - Delna. 
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 12.07.2017

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!