raksti

Nov 01 2016

KNAB: IEKŠĒJĀS PROBLĒMAS UN ĀRĒJĀS UZRAUDZĪBAS TRŪKUMS

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) un domnīca PROVIDUS  sagatavojušas ziņojumu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbu.* 

Ziņojuma mērķis ir vērst valsts amatpersonu uzmanību uz nepieciešamību stiprināt KNAB darba efektivitāti, cīņu ar korupciju Latvijā kopumā un samazināt korupcijas izraisītos zaudējumus, kas Latvijā katru gadu ir no 3,4 līdz 5,1 miljardiem eiro. 

Ziņojumā apkopoti galvenie faktori, kas mazinājuši KNAB darba efektivitāti pēdējo piecu gadu laikā, un norādītas rekomendācijas KNAB uzraugiem un nākamajam priekšniekam, biroja stiprināšanai.

Ziņojums balstīts pretkorupcijas politikas un labas pārvaldības ekspertes Līgas Stafeckas veiktā pētījuma “KNAB 2011-2016: iekšējās turbulences laiks” rezultātos, publiski pieejamā informācijā un intervijās ar bijušajiem KNAB darbiniekiem.

*Sabiedrība par atklātību - Delna un domnīca PROVIDUS konstatējušas, ka ziņojuma 7.lpp. iekļauti neprecīzi un patiesībai neatbilstoši apgalvojumi par ģenerālprokurora rīcību saistībā ar ziņām par iespējamo kukuļa došanu bijušajai KNAB amatpersonai Jurim Jurašam. Apgalvojumi no ziņojuma teksta izņemti 3.11.2016. Atvainojamies par radušos kļūdu.

Ziņojums sagatavots projekta „Valsts sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums” ietvaros. Projektu daļēji finansiāli atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund.

 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 03.11.2016

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!