raksti

Mai 13 2014
Foto: © European Union 2014 - European Parliament

Kandidāti aicināti parakstīt pretkorupcijas deklarāciju

Delna - Transparency International (TI) Latvijas nodaļa - kopā ar TI Eiropas Savienības (ES) biroju un projektu Kandidatiuzdelnas.lv aicina visus Eiropas Parlamenta deputātu kandidātus parakstīt deklarāciju pret korupciju.

Deklarācija pret korupciju paredz deputātu kandidātu personīgu apņemšanos ievērot caurspīdīguma, atbildības un godīguma principus gan savā darbībā, kļūstot par EP deputātiem, gan veicināt šo principu iekļaušanu un pretkorupcijas dienaskārtības virzību ES iestādēs, politikā un likumdošanā.

Varas gaiteņos iestrēgst dažādas iniciatīvas, kas saistītas ar korupcijas risku mazināšanu

Delnas direktors Gundars Jankovs: „TI pētījums par ES institūciju godaprātu atklāj, ka ES institūcijās pastāv korupcijas riski, piemēram, ne visās institūcijās ir izsekojams lēmumu pieņemšanas process vai nodrošināta stingra finanšu kontrole. Tāpat varas gaiteņos iestrēgst dažādas tiesiskā regulējuma uzlabošanas iniciatīvas, kas saistītas ar korupcijas risku mazināšanu. Tādēļ mēs aicinām EP deputātu kandidātus apņemties būt ētiskiem un iestāties pret korupciju arī ES.”

TI ES kopā ar ES dalībvalstu TI pārstāvniecībām ir vienojušies par pretkorupcijas prioritātēm ES institūciju darbības uzlabošanai un dažādu pretkorupcijas tiesiskā regulējuma uzlabošanas iniciatīvu virzīšanu, lai panāktu ES iestāžu pārvaldības uzlabošanos, likumdošanas priekšlikumu tapšanas izsekojamību, atklātības nodrošināšanu un interešu konfliktu novēršanu publiskajos iepirkumos, efektīvas trauksmes cēlēju tiesiskās aizsardzības nodrošināšanu publiskajā, privātajā un bezpeļņas sektorā.

Šo solījumu ir aicināti parakstīt visi ES dalībvalstu EP deputātu kandidāti. Pēc kandidātu vēlēšanās to apņemšanās tiks publicēta tiešsaistes vietnēs gan Latvijā, gan citās Transparency International organizāciju vietnēs.

Parakstītās deklarācijas Delna no EP deputātu kandidātiem gaidīs līdz 16.maijam. Deklarācija ar pielikumiem, kas sīkāk paskaidro ES dienaskārtību pretkorupcijas jomā, pieejama arī šeit.  Ar visu ES dalībvalstu EP deputātu kandidātu sarakstu, kas līdz šim ir parakstījuši šo deklarāciju, var iepazīties mājas lapā http://anticorruptionpledge.eu/.

Par Delnu

Delna ir starptautiskas organizācijas TransparencyInternational Latvijas nodaļa, un tās misija kopš 1998.gada ir sabiedrība, kas ir brīva no korupcijas politikā, biznesā un savstarpējās attiecībās.

Delnas ikdienas darbu 2014.gadā veido sabiedriski nozīmīgi projekti, no kuriem lielāko daļu finansē Eiropas Komisija un Sabiedrības Integrācijas fonds ar tā pārraudzībā esošajiem fondiem. Sīkāk ar Delnas 2014.gada projektiem var iepazīties šeit.

Kandidatiuzdelnas.lv ir bezpartejisks un alternatīvs informācijas avots vēlētājiem, žurnālistiem un citiem interesentiem. Šī datubāze bija pieejama sabiedrībai gan pirms 10., gan 11. Saeimas vēlēšanām. Uz apkopotās informācijas bāzes tika izveidots arī 11. Saeimas uzraudzības portāls Deputatiuzdelnas.lv.

Sīkāk ar pretkorupcijas deklarāciju var iepazīties: http://delna.lv/ep-velesanas/
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.05.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!