raksti

Sep 26 2018

KAMPAŅA “EJ VĒLĒT VAI TURPINI VĒLĒTIES”

 

26. septembrī pretkorupcijas organizācija "Sabiedrība par atklātību - Delna" uzsāk kampaņu Ej vēlēt vai turpini vēlēties”. Kampaņas mērķis ir veicināt līdzdalību 6. oktobrī gaidāmajās 13.Saeimas vēlēšanās un aicināt sabiedrību rūpīgi vērtēt politiskās partijas un kandidātus savos vēlēšanu apgabalos. 

Delna turpina tradīciju pirms vēlēšanām publiskot informāciju par deputātu kandidātu reputāciju datu bāzē "Deputāti uz delnas" un analizēt partiju piedāvājumu korupcijas mazināšanai. Datu bāzē pieejama informācija par vairāk nekā 100 deputātu kandidātiem - partiju līderiem un kandidātiem, kuri strādājuši 12.Saeimā. Iespējams uzzināt informāciju par:

  • kandidāta politisko pieredzi un partiju maiņu;
  • kandidāta finanšu situāciju - skaidras naudas uzkrājumus un parādsaistības virs 20 000 EUR un ziedojumus politiskajām partijām;
  • interešu konfliktiem 12.Saeimas pilnvaru periodā, ja piespriests administratīvais sods vai izteikts brīdinājums;
  • korupciju un kriminālpārkāpumiem laikā no 2012. līdz 2018.gadam, ja ierosināta pārbaude vai izvirzīta apsūdzība;
  • sliktu pārvaldību un ētikas pārkāpumiem - gadījumiem laika periodā no 2012. līdz 2018.gadam, kad nav izsniegta pielaide valsts noslēpumam, pārkāpts ētikas kodekss, nav ievērots likums, kā arī informāciju par to, kuri deputāti atturējās 2011.gada 26.maija balsojumā par kratīšanu A.Šlesera dzīvesvietās;
  • cik bieži kandidāti, kuri strādāja 12.Saeimā, atturējās balsojumos 2017.gadā;
  • kā kandidāti, kuri strādāja 12.Saeimā, balsoja 3 atklātības veicināšanai svarīgos balsojumos.
 

Kampaņas ietvaros Delna publicējusi video, kuros septiņu partiju kandidāti vecumā līdz 29 gadiem dalās ieteikumos, kā vērtēt partiju piedāvājumu un kāpēc balsot.

Šie un citi vēlētājiem noderīgi materiāli pieejami mājas lapā www.deputatiuzdelnas.lv. Mājas lapa ir bezpartejisks informācijas avots vēlētājiem, žurnālistiem un citiem interesentiem. Interneta vietnes “Deputāti uz delnas” vēsture aizsākās 2010. gadā pirms 10. Saeimas vēlēšanām, kad Delna izveidoja pirmo datu bāzi ar deputātu kandidātu reputācijas aprakstiem - Kandidatiuzdelnas.lv. Delna veidojusi kandidātu datu bāzi arī pirms 11. un 12. Saeimas vēlēšanām, kā arī pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām. 

Delna neaicina balsot par konkrētu partiju vai kandidātu. Kampaņa “Ej vēlēt vai turpini vēlēties” tapusi ar tapusi ar Konrāda Adenauera fonda finansiālu atbalstu. Par kampaņas saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”. 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 27.09.2018

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!