2017.gada aprīlī, veicot Saeimas monitoringu, domnīca PROVIDUS un Sabiedrība par atklātību - Delna pievērsa uzmanību deputātu bažām, ka konstruktīvas opozīcijas loma parlamentā tiek vājināta, jo Saeima noraida visus opozīcijas pieprasījumus.
Pieprasījumu komisija, kas lemj par Ministru kabinetam iesniegto deputātu priekšlikumu pieņemšanu vai noraidīšanu, sastāv no 15 deputātiem, no kuriem 10 ir koalīcijā, tāpēc pārbalsot opozīcijas priekšlikumus ir viegli. Prezentējot pieprasījumu deputātiem plenārsēdē, komisijas vadītājs parasti pēc būtības nepaskaidro, kāpēc pieprasījums nav guvis komisijas atbalstu, tā vietā vienkārši nosaucot balsojuma rezultātu.
Monitoringā novēroto komentē advokātu biroja COBALT zvērināts advokāts, konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars:
“Problēma nav ne Pieprasījuma komisijā, ne tās sastāvā, bet gan galvenā problēma ir tajā, ka valdības locekļi ir diezgan kūtri, bieži vien pat izteikti negribīgi, piedalīties atbildēs uz deputātu jautājumiem.”
2017.gada aprīļa Saeimas monitoringa ziņojums.
Video tapis projektā „Valsts sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums” ietvaros, sekojot likumdošanas iniciatīvām un amatpersonu iecelšanas procesam Saeimā. Projektu daļēji finansiāli atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund un Sabiedrības integrācijas fondu. Par video saturu atbild biedrība "Sabiedrība par atklātību - Delna".
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.07.2017