raksti

Nov 10 2015
Foto: Ernests Dinka, Saeima

Delna un PROVIDUS uzsāk 12.Saeimas uzraudzību

Pirms 12.Saeimas vēlēšanām Delna, sadarbībā ar PROVIDUS, veica pirmsvēlēšanas uzraudzības procesu, aicinot vēlētājus būt atbildīgiem, izdarot savu izvēli balsojot. Lai sabiedrībai būtu iespēja sekot līdzi 12.Saeimas darbam, Delna un PROVIDUS uzsāk jaunu projektu "Valsts sagrābšanas pazīmju analīze". Minētais projekts ir turpinājums www.deputatiuzdelnas.lv iniciatīvai.

Jau šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē iepazīstināsim deputātus un plašāku sabiedrību ar projekta mērķiem, aktivitātēm, likumprojektu monitoringa metodoloģiju un izlasi veidojošajiem kritērijiem.

“Valsts galvenā problēma ir meklējama jau pašā sākumā, kad Saeimā tiek virzīti konkrēti likumprojekti ar mērķi radīt labvēlīgus apstākļus konkrētām sabiedrības grupām vai konkrētai personai. Šādu labvēlīgas vides radīšanu sauc par politisko korupciju un tā saistīta ar valsts varas sagrābšanu” norāda Delnas direktors Gundars Jankovs.

 

Pēc PROVIDUS pētnieka Valta Kalniņa domām „Sabiedrības zemā uzticība Saeimai ir hroniska Latvijas politikas problēma. Lai situācija uzlabotos, nepietiek ar nekorumpētu Saeimu. Tai ir arī jāizskatās nekorumpētai. Šis projekts uzraudzīs, vai Latvijas likumdevējs izskatās brīvs no sagrābšanas šauru privātu interešu labā.”

Delna un PROVIDUS 12.Saeimas deputātiem izvirzīja 10 punktus tiesiskuma stiprināšanai, plašāk par tiem šeit: providus.lv un šeit.Lai sekotu, kā ar to ieviešanu sokas 12.Saeimas deputātiem un vai likumdošanas procesā netiek virzīti likumprojekti, kuri liecina par iespējamu korupciju vai valsts sagrābšanu, esam nolēmuši divu gadu garumā sekot līdzi likumprojektiem, kuri atlasīti pēc Delnas un PROVIDUS izstrādātās valsts sagrābšanas risku metodoloģijas.

Informācija par projektu un pētījuma rezultātiem būs pieejama www.providus.lv un deputatiuzdelnas.lv mājaslapās. Pirmo rezultātu publikācija gaidāma 2016. gada sākumā. Vienlaicīgi aicinām gan deputātus, gan sabiedrību mūs informēt par iespējamiem valsts sagrābšanas mēģinājumiem konkrētu likumprojektu virzībā Saeimā, lai iekļautu tos monitoringā.

Projektu finansiāli daļēji atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund

 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 28.01.2016

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!