raksti

Okt 04 2014
Foto: K.Burane, DELNA

Delna un Providus aicina piedalīties vēlēšanās

Delna un PROVIDUS aicina Latvijas vēlētājus šo sestdien nebūt vienaldzīgiem un ieguldīt valsts nākotnes veidošanā, piedaloties 12.Saeimas vēlēšanās un izdarot atbildīgu izvēli. Delna un PROVIDUS aicina vēlētājus būt īpaši izvēlīgiem, iepriekš rūpīgi pārdomājot, kurus kandidātus svītrot un kuriem likt plusu, jo tā ikviens vēlētājs var ietekmēt vēlēšanu rezultātu.

Pērn gandrīz 60% vēlētāju kandidātus svītrojuši vai likuši plusu

Lai atgādinātu vēlētājiem, kāda ir katras balss ietekme uz vēlēšanu rezultātiem, Kandidatiuzdelnas.lv apkopoja 11.Saeimas vēlēšanu statistiku, kas pieejama CVK. Tā liecina, ka 57,99% derīgo vēlēšanu zīmju bija grozītas - tādas, kurās vēlētāji ar „+” bija atzīmējuši tos kandidātus, kuru ievēlēšanu īpaši atbalsta, vai svītrojuši tos kandidātus, kuru ievēlēšanu neatbalsta.

Vidzemes vēlētāji ir bijuši visaktīvākie svītrošanā un plusu likšanā

Analizējot rezultātus katrā vēlēšanu apgabalā atsevišķi, Vidzemes vēlētāji ir bijuši līdz šim aktīvākie svītrošanā un plusu likšanā – 64,88% vēlēšanu zīmju šajā reģionā bija grozītas. Aktīvi ir bijuši arī Rīgas un Latgales vēlētāji, kā arī ārzemēs dzīvojošie vēlētāji – 58,13% vēlētāju ārvalstīs svītrojuši vai likuši plusu kandidātiem, taču Zemgales un Kurzemes apgabalā vēlētāji šajā ziņā ir bijuši nedaudz kūtrāki, lai gan aptuveni pusē derīgo biļetenu arī šajos reģionos izdarītas izmaiņas.

Datu kopskats par veiktajām izmaiņām vēlēšanu zīmēs pērn pieejams infografikā šeit vai zemāk. 

Ievēlam politiķus, kas vadīs ne tikai Latviju, bet arī ES starptautiski sarežģītā laikā

„Iepriekš bija vairāki politiķi, kuri šādā veidā netika ievēlēti, tāpēc arguments, ka mana balss neko neietekmē, nav patiess. Aicinu ikvienu vēlētāju to paturēt prātā un iepriekš iepazīties ar kandidātiem, lai sava izvēle nebūtu jāizdara pēdējā brīdī pa ceļam uz iecirkni. Mēs noteikti neatbalstām mehānisku kandidātu svītrošanu, balstoties uz kārtas numuru sarakstā vai kādu citu līdzīgu principu, bet gan pārdomātu un izsvērtu izvēli, vērtējot kandidātu iepriekšējos darbus,” aicina Gundars Jankovs, Delnas direktors.

Lai izvēle nebūtu jāizdara pa ceļam uz vēlēšanu iecirkni

„Tā kā Vidzemē, Rīgā, Latgales reģionā un ārzemēs dzīvo vēlētāji, kuri iepriekš visaktīvāk pauduši savu gribu, svītrojot vai atbalstot kandidātus ar plusu, aicinām šim piemēram tikpat aktīvi sekot arī zemgaliešus un kurzemniekus,” norāda G.Jankovs.

„Jāapzinās, ka šoreiz vēlēšanās neizvēlamies tikai politiķus, no kuriem gaidām pārdomātu un zināšanās balstītu lēmumu pieņemšanu, lai panāktu nepieciešamās izmaiņas Latvijā. Šoreiz mēs izvēlamies arī cilvēkus, kuri nākamgad pirmo reizi Latvijas vēsturē runās 28 Eiropas Savienības valstu vārdā. Tātad mums jāizvēlas politiķi, kuri var panākt arī kompromisus un pārstāvēt Eiropas Savienības intereses, kas ir svarīgi arī pašreizējā starptautiskajā kontekstā,” saka Dace Akule, domnīcas PROVIDUS direktore.

Izmanto Kandidatiuzdelnas.lv vai citus vēlētājiem noderīgus resursus

Lai vēlētājiem būtu vieglāk izšķirties, par ko atdot savu balsi, jau trešo reizi ikvienam ir pieejama deputātu kandidātu reputācijas datu bāze Kandidatiuzdelnas.lv. Tajā apkopota informācija ne tikai par 257 vēlēšanu sarakstu līderu reputāciju, finansēm un iepriekšējo darbību, bet arī cita vēlētājiem noderīga informācija, kuru sarūpējusi Delna, Providus un Lursoft, piemēram:

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 04.10.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!