raksti

Sep 10 2014
Foto: Saeima Flickr.com Photostream

Datu bāze pirms Saeimas vēlēšanām tiks atklāta nākamnedēļ

Delna sadarbībā ar Providus un Lursoft nākamnedēļ iepazīstinās ar Saeimas deputātu kandidātu reputācijas datu bāzi Kandidatiuzdelnas.lv, kas jau trešo reizi tiek atjaunota pirms Saeimas vēlēšanām un kurā būs apkopota vēlētājam noderīga informācija par partiju sarakstu līderiem.

Par godu datu bāzes atklāšanai pirmdien, 15.septembrī notiks preses konference. Tajā piedalīsies Delnas direktors Gundars Jankovs, kurš iepazīstinās ar Kandidatiuzdelnas.lv saturu un deputātu kandidātu reputāciju un vērtējumiem, savukārt Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa ilustrēs sarakstu līderu saistību ar uzņēmējdarbību un līdzšinējās sekmes šajā jomā. Sabiedriskās politikas centra Providus pētniece Iveta Kažoka pastāstīs, ko nozīmē Saeimas deputāta darbs un ko vēlētājam vajadzētu ņemt vērā, dodoties uz vēlēšanām.

Pasākuma laikā Delna iepazīstinās arī ar plānoto informatīvo kampaņu "Ko sēsi, to pļausi!". Tās mērķis ir mudināt vēlētājus izdarīt atbildīgu un pārdomātu izvēli Saeimas vēlēšanās.

Kandidatiuzdelnas.lv ir bezpartejisks un alternatīvs informācijas avots vēlētājiem, žurnālistiem, studentiem un citiem interesentiem. Reputācijas datubāze bija pieejama sabiedrībai jau pirms 10. un 11. Saeimas vēlēšanām, kā arī pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām šī gada pavasarī. Uz apkopotās informācijas bāzes pēc 11.Saeimas vēlēšanām tika izveidots arī 11.Saeimas uzraudzības portāls Deputatiuzdelnas.lv.

Projektu Kandidatiuzdelnas.lv finansiāli atbalsta Atvērtās Sabiedrības Institūts (Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās Sabiedrības Iniciatīvu Eiropai (Open Society Initiative for Europe. Projekta sadarbības partneri informatīvā atbalsta nodrošināšanā ir Lursoft, BNS, Delfi, Ir.lv, kā arī vairāki ārvalstu latviešu mediji un citi partneri.

Pēdējās izmaiņas veiktas 10.09.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!