raksti

Mai 21 2014
Foto: © Alison Curtis, Flickr.com, Creative Commons Licence

50 no 170 EP deputātu kandidātiem plāno strādāt godprātīgi

Delna, kas ir arī Transparency International (TI) Latvijas nodaļa, kopīgi ar TI Eiropas Savienības (ES) biroju un projektu Kandidatiuzdelnas.lv pagājušajā nedēļā aicināja visus EP deputātu kandidātus parakstīt deklarāciju pret korupciju. Līdz 20.maijam deklarāciju ir parakstījuši 50 no 170 EP deputātu kandidātiem.

Pretkorupcijas deklarāciju parakstījuši 12 partijas „Latvijas Attīstībai” deputātu kandidāti, 15 partijas „Vienotība” saraksta kandidāti, 8 kandidāti no „Saskaņas” saraksta, 4 no „Zaļo un Zemnieku savienības” saraksta, 6 pārstāvji no „Kristīgi Demokrātiskās Savienības” saraksta, 1 Latvijas Reģionālā apvienības un 3 Nacionālās Apvienības deputāta kandidāts.

Delnas direktors Gundars Jankovs: „Nedaudz vairāk kā trešā daļa EP deputātu kandidātu no Latvijas ir apliecinājuši apņemšanos ievērot caurspīdīguma, atbildības un godīguma principus gan savā darbībā, kļūstot par EP deputātiem, gan veicināt šo principu un pretkorupcijas dienas kārtības virzību ES iestādēs, politikā un likumdošanā. Par pārējo kandidātu vērtībām un izpratni par korupcijas nozīmi ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas Savienības kontekstā varam tikai nojaust. Ceram, ka vēlētāji ņems vērā šo informāciju, kā arī izpētīs deputātu kandidātus datubāzē Kandidatiuzdelnas.lv, lai izdarītu atbildīgu izvēli 24.maijā gan Latvijas, gan Eiropas interesēs!”

Šo solījumu jau parakstījuši vairāk kā 300 EP deputātu kandidāti no visām ES dalībvalstīm. Deklarācija ar pielikumiem, kas sīkāk paskaidro ES dienaskārtību pretkorupcijas jomā, ir pieejama Delnas mājas lapā šeit. Ar visu ES dalībvalstu EP deputātu kandidātu sarakstu, kas līdz šim ir parakstījuši šo deklarāciju, var iepazīties mājas lapā http://anticorruptionpledge.eu/.

Pēc vēlēšanām Delna organizēs tikšanos ar ievēlētajiem deputātiem, lai pārrunātu pretkorupcijas iniciatīvas, kuras ir aktuālas Eiropas Parlamenta dienas kārtībā.

Foto avots: Alison Curtis, Flickr.com, Creative Commons Licence

Pēdējās izmaiņas veiktas 23.05.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!