Blogi

Mai142014
Lauris Krolis

Vēlētāji grib Briselē redzēt personības, nevis iztapoņas

Kādā aprīļa rītā uzrunāju cilvēkus, kas ar vilcienu devās no Rīgas uz Jūrmalu, lai uzzinātu viņu domas par to, kādam jābūt labam EP deputātam. Pasažieru atbildes mudina domāt, ka Latvijas iedzīvotāji ir pietiekami bieži piedzīvojuši kaunu par saviem pārstāvjiem starptautiskajā līmenī, tādēļ tagad vēlas augstajos amatos redzēt politiķus ar labām svešvalodu zināšanām, prasmi lieliski komunicēt, kā arī ar pietiekamu autoritāti, lai cīnītos par mūsu valsts interesēm, nevis akli pakļautos “Vecās Eiropas” gribai.

Lai nebūtu muļķis, prastu runāt

Jāprot labā līmenī angļu valoda.

Zigmārs (23), students: "Kandidātam jābūt tādam, ko nav kauns rādīt Eiropā. Lai nebūtu muļķis, prastu runāt, kā arī lai pārstāvētu Latvijas intereses, nevis rīkotos savu interešu vadīts. Eiropas Parlamenta deputātam pienākas ievērojama alga un citi bonusi, kas rada tik komfortablus apstākļus, ka vienam otram pat var negribēties strādāt. Jāprot labā līmenī angļu valoda, var noderēt arī franču valodas zināšanas."

Ruta (69), muzeja darbiniece: "Nepieciešams cilvēks, kurš interesējas par Latviju. Man patīk, ka Sandra Kalniete ir rūpējusies par lauksaimniecību. Obligāti jābūt perfektām angļu valodas zināšanām; latviski var runāt tikai ar saviem kolēģiem. Tāpat Eiropas Parlamentā nedrīkst būt cilvēks, kurš ir jebkādā veidā saistīts ar korupciju."

Vajadzīgs harizmātisks cilvēks

Pats galvenais - motivēt un aizstāvēt savas vajadzības.

Jevgēnijas (63), pensionāre: "Jāsaprot vienkāršu cilvēku vajadzības, vai tie būtu pensionāri vai arī ģimene ar bērniem, kam jāmaksā kredīti. Ražošana ir jāattīsta. Jādomā par šiem jautājumiem, nevis par to, cik mēs skaisti izskatāmies Eiropas Savienībā. Jācīnās par savām interesēm, tā, kā to dara Grieķija. Svarīgas ir ekonomikas prasmes un zināšanas par lauksaimniecību. Bet pats galvenais – motivēt un aizstāvēt savas vajadzības."

Inga (54), mājsaimniece: "Latvijas pārstāvim jābūt inteliģentam un ietekmīgam. Vajadzīgs harizmātisks cilvēks, kurš prot kontaktēties ar presi. Būtu labi, ja viņš būtu bijis zināms un ietekmīgs jau Latvijā, piemēram, ministrs."

Piezīme: attiecīgā iedzīvotāju aptauja nav uzskatāma par reprezentatīvu, proti, tā ilustrē tikai dažu cilvēku viedokļus un no šīs aptaujas nav izdarāmas tālākas prognozes. 

Foto avots: Flickr.com, Kārlis Dambrāns

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.05.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!