Blogi

Apr222014
Alise Tarasova

Vārds jauniešiem - brīvprātīgajiem blogeriem

Šī būs vieta, kur līdz pat vēlēšanām 24.maijā aktīvi darbosies desmit Delnas brīvprātīgie - augstskolu studenti, kas pabeiguši mācības Delnas organizētājā Jauno žurnālistu (blogeru) skolā. Tajā ieguvumām zināšanas un prasmes žurnālistikā, politikā un blogošanā, lai pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām veidotu saturu šajā mājas lapā. Mūsu uzdevums būs raisīt diskusiju, paust stingru un skaidru viedokli, uzrunāt savus vienaudžus un pildīt sargsuņa lomu pirmsvēlēšanu procesā.

ANALIZĒSIM, VĒRTĒSIM UN JAUTĀSIM

"Ceram, ka jaunieši ienesīs jaunas vēsmas Delnas darbā pirmsvēlēšanu laikā, kā arī būs mums liels atbalsts," uzskata Gundars Jankovs, Delnas direktors. "Ass redzējums, kritiskā domāšana un spēja paust pamatotu un izsvērtu viedokli ir prasmes, kuras vēlamies redzēt jauniešos un kuras centāmies nodot jauniešiem.”

Delnas jauno žurnālistu (blogeru) skolas mērķis bija raisīt studentu interesi par Latvijas sabiedriski politiskām norisēm un ES jautājumiem, attīstīt tam nepieciešamās profesionālās iemaņas - spēju analizēt un kritiski izvērtēt politiskos procesus, uzdot vēlētājiem svarīgus jautājumus, tādejādi veicinot politisko atbildīgumu un pildot sargsuņa lomu pirmsvēlēšanu laikā.

Jauno žurnālistu skolu beidza vienpadsmit jaunieši - topošie politologi, žurnālisti, komunikācijas un multimediju speciālisti, kuri savu nākotni saista ar žurnālistiku vai politikas analīzi. Dalībnieku vidū bija Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa Universitātes, Vidzemes augstskolas un citu augstskolu studenti, kas atsaucās Delnas izaicinājumam kļūt par korespondentiem pirmsvēlēšanu procesā.

IEPAZĪSTIETIES AR MŪSU BLOGERIEM!

Lūk, vienpadsmit drosmīgi un gudri jaunieši - mani vienaudži, kuri rakstīs blogus – savas pārdomas, vērojumus un analīzi, kuras varēsiet lasīt šajā sadaļā:

  • Laura Butele, LU SZF Politikas zinātnes studiju programmas 3.kursa studente,
  • Biruta Daņilēviča, ViA SZF Komunikācijas un sabiedrisko attiecību programmas 1.kursa studente,
  • Lita Dubrova, RSU Politikas un valsts pārvaldības programmas 3.kursa studente,
  • Maija Kuzņecova, LU SZF žurnālistikas studiju programmas 2.kursa studente,
  • Linda Kuzņecova, LU SZF Politikas zinātnes studiju programmas 2.kursa studente,
  • Lauris Krolis, LU, Baltu filoloģijas programmas absolvents un ISMA Informācijas sistēmu 1.kursa students, blogeris,
  • Kalvis Pētersons, LU SZF Politikas zinātnes studiju programmas 2.kursa students,
  • Kristīne Siltāne, LU SZF Politikas zinātnes studiju programmas 1.kursa students,
  • Vilmārs Vītoliņš, LU SZF Politikas zinātnes studiju programmas 3.kursa students,
  • Kristīne Kāknēna, ViA SZF Politikas un pārvaldības studiju programmas 4.kursa studente.

Saviem vienaudžiem pievienošos arī es - Alise Tarasova, LU SZF Politikas zinātnes studiju programmas 3.kursa studente.

JAUNIEŠUS IEDVESMOJA SAVAS JOMAS PROFESIONĀĻI

Mums bija espēja mācīties no savas jomas profesionāļiem žurnālistikas, politoloģijas, NVO, valsts pārvaldes un moderno tehnoloģiju jomā. Delnas jauno žurnālistu skolas lektoru vidū bija tādi profesionāļi kā Sabiedriskās politikas centra "Providus" pētniece Iveta Kažoka un web projektu attīstīja Marta Herca, žurnāla "Ir" redaktore Nellija Ločmele un Latvijas Radio korespondents Ivo Leitāns.

Ar Delnas brīvprātīgajiem tikās arī TV3 žurnāliste Kristīne Žilde un neklātienē Latvijas Radio korespondente Briselē Ina Strazdiņa. Jaunos blogerus uzrunāja arī EP informācijas biroja Latvijā preses sekretāre Marta Rībele un biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" valdes locekle Iveta Ķelpe.

Jauniešus iedvesmoja arī Saeimas Juridiskā biroja juridiskais padomnieks Edgars Pastars, juriste un ilggadējā Delnas darbiniece Aiga Grišāne, bijusī žurnāliste un Delnas padomes priekšsēdētāja Inese Voika, kā arī KNAB Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas vadītāja Inga Jaunskunga.

Kopumā notika sešas nodarbības reizi nedēļā no marta sākuma līdz aprīļa vidum par dažādām tēmām. Jaunieši iepazinās gan ar Saeimas, gan Eiropas Parlamenta darba specifiku un deputātu darbu, lai varētu savu blogošanu turpināt arī pirms Saeimas vēlēšanām šī gada rudenī.

PAR ŽURNĀLISTU SKOLU

Delnai ir daudzu gadu pieredze darbā ar jauniešiem, dodoties vieslekcijās uz skolām, organizējot pretkorupcijas vasaras skolu, konkursus jauniešu nevalstiskajām organizācijām, piedaloties „Jauniešu Saeimā”, kā arī organizējot Delnas jauno žurnālistu skolu.

Delnas jauno žurnālistu skola notika sadarbībā ar Eiropas Parlamenta informācijas biroju Latvijā, kura telpās notika žurnālistu skolas nodarbības.

Pēdējās izmaiņas veiktas 22.04.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!