Blogi

Mai152014
Maija Kuzņecova

Vai rīdzinieku prātos atliek vieta EP vēlēšanām?

Rīga, Stacijas laukums, darbadienas beigas. Rīgas ielās pamazām jau sāk krēslot, cilvēki steidzīgi dodas no darba uz mājām. Šajā laikā ir vislielākā cilvēku plūsma, un tiek pieņemts lēmums iziet ielās un uzzināt, vai šajā ikdienas steigā Latvijas iedzīvotāju prātos atliek vieta arī Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Kā zināms, Eiropas Parlamenta vēlēšanas tuvojas ar lielu joni, un jau tūlīt katrs Latvijas Republikas pilsonis varēs atdot savu balsi tiem kandidātiem, kuri viņuprāt ir spējīgākie nest Latvijas vārdu Eiropas Savienībā turpmākos piecus gadus.

„Mani neinteresē”- tāda atbilde teju vai no 90% procentiem Rīgas ielās uzrunātajiem cilvēkiem. Atsaucība nav tā lielākā, aptuveni no trīsdesmit uzrunātajiem tikai desmit piekrīt sarunai par Eiropas Parlamenta vēlēšanām un politiku, un no šiem septiņiem tikai trīs bija kompetenti atbildēt par kandidātiem un jau esošajiem deputātiem.

Ir jāizvēlas spējīgāki cilvēki

Kaspars, 30 gadi, bezdarbnieks: "Šīs vēlēšanas, protams, ir būtiskākas, jo, ņemot vērā to, ka sākotnēji Latvijas viedoklis Eiropas Savienībā pavirši tika uzklausīts, tad tagad situācija ir mainījusies uz labo pusi un arī Latvijai ir sava veida teikšana. Pastāv ļoti augsta varbūtība, ka piedalīšos vēlēšanās, tomēr kandidātus vēl neesmu pētījis. Jebkurā gadījumā, ja raugās no sabiedrības viedokļa, valda uzskats, ka šīs vēlēšanas ir maznozīmīgākas nekā vietējās- pašvaldību un Saeimas, un ja jau vietējās vēlēšanas tiek tik maz apmeklētās, tad ko mēs varam vēlēties no Eiropas Parlamenta vēlēšanām?

Šobrīd Latvija ir ļoti vārgi pārstāvēta ES.

Alla, 54 gadi, mikrobioloģe: "Esmu nepilsone, balsošanā nevaru piedalīties, līdz ar to arī neinteresējos par kandidātiem un vēlēšanām kā tādām, tomēr uzskatu, ka šīs vēlēšanas ir nozīmīgas Latvijas sabiedrībai. Šobrīd Latvija ļoti vārgi tiek pārstāvēta Eiropas Savienībā, mēs vairs neesam Latvija, bet gan kaut kāda otršķirīga valsts. Ir jāizvēlas spējīgāki cilvēki."

Lidija, 19 gadi, oficiante restorānā: "Es nevēlos piedalīties šajās vēlēšanās. Nekā par tām nezinu. Bija Rīgas mēra vēlēšanas, tad jā, gāju un balsoju, manuprāt, tas skar mani vairāk nekā Eiropas Savienība. Mēra vēlēšanas bija pat vairāk principa balsojums, šajā gadījumā nekā tāda nav."

Pēc vēlēšanām politiķi kaut kur mistiski pazūd

Liela daļa kandidātu vienkārši ir sejas, kuras tiek virzītas ar ne pavisam godīgām metodēm.

Konstantīns, 25 gadi, brīvmākslinieks: "Uz vēlēšanām došos un šī brīža favorītpartija noteikti ir Saskaņa. Uzskatu, ka šīs vēlēšanas ir nozīmīgas man kā rīdziniekam, jo, paveroties uz jau izdarīto, var noprast, ka cilvēki Eiropas Parlamentā nesēž ar saliktām rokām. Tomēr jāsaka, ka liela daļa kandidātu vienkārši ir sejas, kuras tiek virzītas ar ne pavisam godīgām metodēm."

Oļegs, students, 26 gadi: "Man ļoti patīk lūkoties uz to, kā norit pirmsvēlēšanu solījumu laiks, bet pēc tam visi politiķi kaut kur mistiski pazūd. Es nesekoju notikumiem, tomēr man šodien atnāca vēstule, ka es varu nobalsot savā noteiktajā vēlēšanu iecirknī, bet es tiešām neko nezinu. It kā skatos ziņas un viņi kaut ko reklamē, bet mani tas pilnīgi neinteresē."

Piezīme: attiecīgā iedzīvotāju aptauja nav uzskatāma par reprezentatīvu, proti, tā ilustrē tikai dažu cilvēku viedokļus un no šīs aptaujas nav izdarāmas tālākas prognozes. 

Foto avots: Flickr.com, Carlo Ghio

Pēdējās izmaiņas veiktas 16.05.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!