Blogi

Mai182014
Alise Tarasova

Vēlētāji Jēkabpilī: galvenais, lai ir sirdsapziņa

Aukstā un vējainā aprīļa dienā esmu nolēmusi parunāties ar Jēkabpils iedzīvotājiem par politiku. Visvairāk mani interesē, kādam, viņuprāt, jābūt labam politiķim un EP deputātam. Visi intervētie cilvēki ir satikti kādas parastas daudzdzīvokļu mājas pagalmā, kādu Jēkabpilī ir daudz. Aleksejs un Evija ir nejauši garāmgājēji, bet Ainu esmu ievērojusi jau sen. Šī pensionāre sēž uz soliņa pie mājas gandrīz katru dienu jau vairākus gadus, neatkarīgi no laikapstākļiem.

„Par daudz mums tās ārzemes”

Aina, pensionāre no Jēkabpils: „Vai, vai, vai, par to politiku atkal. Es jau par to neko nezinu. Kur tad mums tie labie politiķi? Viņi visi jau ir zagļi! Tur neviena laba nav! Lai viņus sauktu par labiem, jāstrādā pēc labākās sirdsapziņas. Ne priekš sevis, bet priekš tautas. Citādi, kas tad mums te ir? Visi jaunieši aizbrauc, neviens nepaliek. Tiem cilvēkiem, kas paliek, darba nav, visa tauta nabadzībā.

Tur tajā EP vajag, lai aizstāvētu Latvijas intereses, bet vispār par daudz mums tās ārzemes, pašiem nekādas teikšanas vairs nav. Paskat, iedeva mums to eiro. Laikam, lai vecs cilvēks prātā sajūk! Aizeju uz veikalu ar 5 eiro, nopērku maizi, pienu, sviestu un pāri nekas nepaliek. Liekas, ka apšmauca. Bet, kad atnāk mājās, sāk skaitīt, viss kārtībā. Bet vispār viss traki dārgāks palicis.

Saeimas vēlēšanās - tur, jā, balsošu, bet Eiropā nejaucos.

Es uz EP vēlēšanām neiešu, es tajās lietās nejaucos. Saeimas vēlēšanās – tur, jā, balsošu, bet Eiropā nejaucos. Nemaz nezinu, kas tur kandidē. Man jau radio caurām dienām ieslēgts. Dzirdēju, ka Dombrovskis arī kandidē. Bet es nebalsošu ne par vienu. Lai viņi paši tur tiek galā.”

Visa taisnība

Aleksejs, pensionārs no Jēkabpils (Red.piez.: Intervija notiek krievu valodā): „Nu, ko Tu gribi runāt par politiku? Es varu visu taisnību pateikt. Tur visi zog! Ko 25 gadu laikā izdarīja? Tikai vēlēšanas rīko, visu valsti izzaguši, visas ražotnes iznīcinājuši! Salauza visu valsti, nolika tautu uz ceļiem! Un tagad vēl uz Krieviju rej! Laikam saniknot grib. Mūsējie apgriezīs to gāzi un visa tauta varēs mirt badā. Nav tur, ko runāt vispār!

Tos, kas kaut ko reāli var izdarīt, pie barotnes jau nelaiž! Ir tāda laba filma: „Kaukāza gūstekne”, un tur saka: Nevajag jaukt savus aunus ar valsts auniem!”. Ko es ar to gribu pateikt? Lai zog mazāk! Un visur tā korupcija, viss visur ir nopirkts!

Par to EP vispār zinu maz. Zinu, ka Mirskis kandidē, par viņu arī balsošu. Viņš, cilvēks, arī dzied dziesmas, pats komponē. Sieva nesen bija uz koncertu, viņai ļoti patika. Tur vēl viņai par velti disku ar dziesmām un kalendāru iedeva. Nu vismaz var redzēt, ka sirsnīgs cilvēks. Bet visi citi tik visu laiku televizorā grozās un saka: „Dzīvosim draudzīgi, viss tikai tautai”. Bet pēc divām nedēļām viss tas pats.”

Biezāks maks

Evija, nodarbinātā no Jēkabpils: „Ja tā pavisam godīgi, es domāju, ka politiķim biezākam makam jābūt. Nu tā, lai pašam savas naudas pietiek, lai nerodas vēlme tur blēdīties un zagt. Pagaidi, nē, domāju, ka galvenais, lai viņam sirdsapziņa ir. Tādu ar sirdsapziņu mums pavisam tur augšā nav.

Eiropā lielākas iespējas savus makus piebāzt, tāpēc man gribētos, lai tur tiek tādi, kam pašiem savas mantas pietiek, lai tauta nav jākrāpj.

Tur Eiropā gan jau vēl lielākas iespējas savus makus piebāzt, tāpēc man gribētos, lai tur tiek tādi, kam pašiem savas mantas pietiek, lai nav tauta jākrāpj.

Balsot gan neiešu. Man tā aicinājuma vēstule atnāca, es pat vaļā nevēru, izmetu laukā. Varbūt, ja aiz rokas kāds aizvedīs, aiziešu. Gan jau radi un draugi pateiks, par ko labāk balsot. Ai, mani vispār tracina viss, kas saistīts ar politiku, pat domāt negribu. Tikai sola un sola, un nekāda labuma nav.”

Foto: Jēkabpils, Zemales iela. Autors: Zigurds Zaķis, Flickr.com

Piezīme: attiecīgā iedzīvotāju aptauja nav uzskatāma par reprezentatīvu, proti, tā ilustrē tikai dažu cilvēku viedokļus un no šīs aptaujas nav izdarāmas tālākas prognozes. 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 19.05.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!