Blogi

Mai102014
Lita Dubrova

3 dzīvesveidi, 3 dažādi mediju paradumi

Divās Rīgas centra rajona ielās - Vesetas un Mālpils ielā, kur vienmēr cilvēku rosība ir liela, devos ielu intervijās. Cilvēki šeit nesteidzīgi dodas prom no treniņa Olimpiskajā sporta centrā vai steidzas mājās no darba, tāpēc ir iespēja satikt dažādus cilvēkus. Neatkarīgi no viņu ikdienas gaitām, vēlējos uzzināt, kādus medijus viņi klausās, skatās vai lasa, un vai pievērš uzmanību politikas tēmām.

Politika nav mans lauciņš

Politika ir jāatstāj tiem, kas to saprot.

Katrīna (29), kosmetoloģe: „Ikdienā masu medijus izmantoju maz, noteikti mazāk kā lielākā daļa cilvēku. Darbs sākas agri un svarīgi ir izgulēties. Pa ceļam uz darbu klausos radio - tās stacijas, kurās ir rītam piemērota mūzika. Vislabāk man patīk STAR FM. Televīziju sanāk skatīties visretāk, vakarā fonā ieslēdzu un darbojos, bet skatos maz, tikai, ja kaut kas piesaista uzmanību, piemēram, kāds liels notikums vai laba filma. No žurnāliem mani favorīti ir žurnāls „Ieva” un „Cosmopolitan”. Avīzes nelasu, bet internetā TvNet un Delfus apskatos vienreiz dienā. Apskatos jaunākās ziņas - populārākās. Nevarētu teikt, ka ļoti iedziļinos, bet tomēr cenšos sekot līdzi, lai zinātu, kas notiek. Zinu, ka maijā būs vēlēšanas un bieži dzirdu reklāmu par Šleseru, bet domāju, ka politika ir jāatstāj tiem, kas to saprot, tas nav mans lauciņš.”

Patīk skatīties, kā šie plēšas par vietām

Armands (79), pensionārs. „Veciem cilvēkiem bieži nekas vairāk par sevis izklaidēšanu ar elektroniku nav palicis. Protams, skatos televīziju, klausos radio, kad pietiek naudas, tad arī avīzes palasu. Dažkārt bērni atnes, zinot, ka man nav. Internetu nesaprotu. Ja kāds lasītu priekšā, tad varētu. Politika jau ir visur, gribi vai nē, bet man patīk skatīties, kā šie plēšas par vietām un daži pat katrās vēlēšanās mēģina tikt. Nekas viņiem tur nesanāk, bet tāpat mēgina. Tagad Šlesers kārtējo reizi. Kuram viņu vajag? Nevienam, bet visur ir, laikam grib, lai ievēl. Pirmā televīzija man patīk un radio var paslēgt turpu šurpu.”

Domāju, ka ziņas visur ir vienādas

 Kad ir brīvs brīdis, tad telefonā apskatos, kas noticis pasaulē.

Viktors (39), treneris. „Dzīvoju aktīvi, pamatā izmantoju visu, kas man pieejams telefonā. Lasu ziņas, klausos radio, bet televīzija paliek vairāk brīvdienām ar ģimeni kopā. Mana profesija ir mana ikdiena. Ziņās svarīgākais man ir sports, bet skatos arī citas sadaļas - politika, ekonomika, ar sievu kopā skatāmies kultūras pasākumus TvNet. Jā, protams, ka sekoju, bez tā jau nevar. Drīz tās parlamenta vēlēšanas, arī Saeimas vēlēšanas laikam ir šogad. Pamatā tas ir internets. Kad ir brīvs brīdis, tad telefonā apskatos, kas noticis pasaulē, bet brīvajā laikā gadās ziņas arī televīzijā apskatīties. Sieva skatās TV3, tur arī skatāmies ziņas, domāju, ka ziņas tāpat visur ir vienādas, ja izlasu, tad ar to pietiek.”

Foto avots: Antonio Jose Fernandez, Flickr.com

Piezīme: attiecīgā iedzīvotāju aptauja nav uzskatāma par reprezentatīvu, proti, tā ilustrē tikai dažu cilvēku viedokļus un no šīs aptaujas nav izdarāmas tālākas prognozes. 

Pēdējās izmaiņas veiktas 10.05.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!