Saeimas vēlēšanu arhīvs

Datu bāzes izveides process pirms 12.Saeimas vēlēšanām

Kritēriju izvērtēšana un pašu kandidātu vērtēšana atbilstoši izvirzītajiem kritērijiem notika vairākos posmos.

Kritēriju izvērtēšana un atjaunošana

Tā kā datu bāze tiek atjaunota jau trešo reizi, Delnas komanda vispirms izvērtēja līdz šim izmantotos kandidātu vērtēšanas kritērijus - laboja un papildināja tos atbilstoši aktualitātēm, līdzšinējai pieredzei un likuma normām.

Informācijas atlase par kandidātiem

Atbilstoši atlasītajiem vērtēšanas kritērijiem profesionāls žurnālists uzsāka informācijas atlasi par 54 kandidātiem, kas kandidē uz EP no 9 partiju sarakstiem kā sarakstu līderi. Informācija tika atlasīta, aprakstīta un atjaunota. Satura veidošanā tika izmantota jau iepriekš publiskajā telpā pieejama informācija, tā netika radīta no jauna, izņemot sadaļās „Vērts zināt” pie finansēm. 

Kandidātu profilu sadaļu "Vērts zināt" un "Iepriekšējā darbība" izveidē piedalījās Delnas darbinieki un brīvprātīgie, tāpat arī partiju profilu izveidē sadaļu "Solījumi" un "Finanses" veidošanā, un šajās sadaļās saturs veidojās arī no jaunas, iepriekš publiski neizskanējušas informācijas.

Kandidātu vērtēšana

Kandidātu vērtēšana notika 3 posmos. Vispirms kandidātus vērtēja Delnas darbinieki. Pēc tam piešķirtie vērtējumi tika vēlreiz pārskatīti un saskaņoti paplašinātajā sastāvā, piedaloties žurnālistam, kas sagatavoja aprakstus par atlasītajām epizodēm kandidātu biogrāfijā, Delnas biedru pārstāvim un Delnas padomes pārstāvim.

Datubāzes publiskošana

Datubāzes izveides process noslēdzās ar kandidātu profilu izveidi un publiskošanu mājas lapā Kandidatiuzdelnas.lv.

uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!