Kandidātu arhīvs

Vladimirs Buzajevs
Medijos:

Atteikta pielaide valsts noslēpumam

2007.gadā prese ziņoja, ka Saeimas deputātam Vladimiram Buzajevam (PCTVL) nav izsniegta pielaide darbam ar valsts noslēpumu saturošu informāciju. Līdz ar to viņš nevarēja pilnvērtīgi strādāt Saeimas Nacionālajā drošības komisijā, kuras loceklis viņš bija. Vēlāk viņš no komisijas tika atsaukts.

Pielaides atteikuma iemesli netika izpausti.

Avots:
Līcīte, M. Pielaides trūkums darbam ar valsts noslēpumu traucē deputātiem pilnvērtīgi strādāt. Leta. 21.02.2007

Nesaskaņota piketēšana un pārmetumi par mēģinājumiem ietekmēt tiesu

V.Buzajevs vairākkārt sodīts par neatļautu piketēšanu un citiem pārkāpumiem publiskos pasākumos. 

* 2002. gadā toreizējais Rīgas Apgabaltiesas priekšsēdētājs Jānis Muižnieks paziņoja, ka divi Saeimas deputāti, to vidū arī V.Buzajevs, kā arī trīs Rīgas Domes deputāti ir pārkāpuši savas kompetences robežas un iejaukušies tiesas spriešanā. Šādu J.Muižnieka paziņojumu izsauca V.Buzajeva un citu Rīgas apgabaltiesai nosūtītā vēstule, kurā viņi aicina mīkstināt sodu par nesankcionētā piketa rīkošanu ar 15 diennaktīm aresta administratīvi sodītajam Vladimiram Bogdanovam. J.Sokolovskis un pārējie vēstules autori toreiz noliedza, ka ar šo vēstuli viņi būtu mēģinājuši ietekmēt tiesu, un sacīja, ka esot tikai publiski pauduši savu viedokli.

2002.gada 28.novembrī V.Buzajevs, protestējot pret Vladimira Bogdanova arestu, pie Ministru kabineta ēkas bija sarīkojis piketu, kuru nosauca par tikšanos ar vēlētājiem. Pikets tika sarīkots, neskatoties uz Rīgas domes atteikumu. Rīgas domes pašvaldības policija lūdza Saeimu atļaut V.Buzajevu administratīvi sodīt par likuma neievērošanu. 2003.gada janvārī Saeima lūgumu atbalstīja.

* 2003.gada septembrī pēc Rīgas domes Pašvaldības policijas lūguma Saeima atļāva V.Buzajevu sodīt par pieļautajiem likuma pārkāpumiem, rīkojot pasākumu 9.maijā pie Uzvaras pieminekļa. Mītiņš sācies pirms laika, tajā uzstājās cilvēki likumā aizliegtos formastērpos un izmantota likumā aizliegtā bijušās PSRS simbolika. Policija arī norādīja, ka deputāts ir izvairījies no liecību sniegšanas par pieļautajiem pārkāpumiem mītiņā, par kuru bijis atbildīgs.

* 2004.gadā Saeima atļāva administratīvi sodīt deputātu par neatļautu telts novietošanu Esplanādē Eiroparlamenta vēlēšanu aģitācijas pasākumā.

2005.gada jūlijā V.Buzajevs iepretim domei organizēja nesankcionētu piketu, protestējot pret Rīgas 44.vidusskolas slēgšanu. Viņam tika noteikts 100 latu sods. V.Buzajevs tiesā centās panākt tā atcelšanu, taču neveiksmīgi. 

* 2010.gada augustā, nesaņemot atļauju, vairāki PCTVL biedri, tostarp Saeimas deputāts V.Buzajevs, piketēja par Dudajeva ielas pārdēvēšanu. Pašvaldības policija V.Buzajevu pēc aizturēšanas pret paša gribu nogādāja uz mājām Purvciemā.

Avoti:
Saulīte, J. Vairāki Saeimas un pašvaldības deputāti iejaucas tiesas spriešanā par administratīvi sodīto Bogdanovu. Leta. 27.11.2002
Līcīte, M. Saeima atbalsta deputāta Buzajeva sodīšanu. Leta. 30.01.2003
Līcīte, M. Saeima atbalsta deputāta Buzajeva sodīšanu. Leta. 04.09.2003
Eglītis, J. Saeima atļauj sodīt deputātu Buzajevu. Leta. 02.09.2004
Tomsone, D. Senāts nemaina deputātam Buzajevam noteikto 100 latu sodu par neatļauta piketa organizēšanu. Leta. 01.09.2006
Rutka, A. RPP saistībā ar PCTVL organizēto piketu sākta administratīvā lietvedība. Leta. 26.08.2010

 

 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!