Kandidātu arhīvs

Vitauts Staņa
Medijos:

Balso pret A.Šlesera izdošanu kratīšanai 2011.gada 26.maijā

 
Vērienīga kriminālprocesa ietvaros 2011.gada maijā KNAB vērsās pie 10.Saeimas deputātiem, lūdzot ļaut veikt kratīšanu PLL deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Kriminālprocess tika uzsākts par vairāku valsts uzņēmumu amatpersonu veiktiem koruptīviem noziegumiem. Kā noprotams no KNAB sniegtās informācijas, lietas centrā ir A.Šlesers (PLL), un tā ir saistīta ar viņa pastarpinātām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos. Saeimas vairākums neatbalstīja KNAB lūgumu.
 
Kamēr lielākā daļa ZS un SC deputātu balsojumā atturējās, septiņi deputāti balsoja pret KNAB pieprasījumu atļaut kratīšanu A.Šlesera dzīvesvietās. Viens no tiem bija arī V.Staņa.
 
 
Avots:
 
 
 

Kā pašvaldības vadītājs nav ievērojis likumu par interešu konfliktu novēršanu valsts amatpersonu darbībā

 

2011.gada 27.janvārī Saeima pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūguma izdeva V.Staņu administratīvajai sodīšanai par neatļautu amatu savienošanu un valsts amatpersonai noteikto aizliegumu un ierobežojumu pārkāpšanu. V.Staņa, kurš tolaik bija Kocēnu novada domes prieksšēdētājs, 2007.-2010.gadā, nesaņemot nepieciešamās rakstveida atļaujas, apvienojis vairākus amatus, gūstot arī neatļautus ienākumus. Viņš šajā laikā ir pildījis Vidzemes plānošanas reģiona padomes locekļa, Vidzemes attīstības aģentūras valdes locekļa, Kocēnu novada domes priekšsēdētāja, SIA "VTU Valmiera" valdes locekļa, biedrības "Valmieras-Giterslo Reģionu sadarbībai" valdes locekļa, Latvijas Zemnieku savienības un SIA "Vidzemes slimnīca" valdes locekļa amatus. V.Staņa arī ieņēmis valdes locekļa amatu SIA "Vidzemes slimnīca", lai gan viņam bijis aizliegts ieņemt tajā amatus līdz 2010.gadam, jo līdz 2007.gadam kā Valmieras rajona padomes priekšsēdētājs viņš šajā uzņēmumā bija pildījis pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja amata pienākumus. Turklāt V.Staņa 2010.gadā kā Kocēnu novada domes priekšsēdētājs sevi iecēlis par SIA "VTU Valmiera" valdes locekli.
 
Kā norāda ziņu aģentūra LETA, V.Staņa KNAB atzinis, ka nožēlo savus izdarītos pārkāpumus un savu neapzinīgo rīcību, vienlaikus skaidrojot, ka visus darbus veicis, pilnībā turoties pie tīras sirdsapziņas, kārtojot lietas, lai Vidzemes iedzīvotājiem būtu labāka dzīve. Staņa aģentūrai LETA skaidroja, ka neesot zinājis, ka nedrīkst strādāt slimnīcas valdē. Deputāts pauda bažas, ka pēc Saeimas lēmuma par piekrišanu viņa sodīšanai KNAB var mēģināt piedzīt šajā laikā gūtos ienākumus, vairāk nekā 10 000 latu, bet viņam tagad tādas naudas neesot. Tādēļ Staņa neizslēdz, ka varētu arī tiesāties.
 
Avoti:
Vilemsons, M. Saeima piekrīt izdot ZZS deputātu Staņu administratīvajai sodīšanai par neatļautu amatu savienošanu. LETA. 27.01.2011.
 
 
 

Interešu konflikts, balsojot par kompensāciju sev

 
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs  (KNAB) 2011. gadā sodīja V. Staņu un vēl divpadsmit Saeimas Saimnieciskās komisijas deputātus, kuri vairākās sēdēs bija pieņēmuši lēmumu paši par sevi, lemjot par sakaru, dzīvokļa īres vai transporta izdevumu kompensācijām. Izvairīties no interešu konflikta būtu iespējams gadījumā, ja komisija lemtu par katru deputātu atsevišķi nevis kopīgu deputātu sarakstu, bet deputāts balsojumā par sevi atturētos.  "Atskatoties uz notikušo, izejot no veselā saprāta, uzskatu, ka, izskatot jautājumu pēc būtības, neesmu vainīgs, jo neesmu radījis kaitējumu Latvijas valstij," rakstīts V.Staņas paskaidrojumā.
 
Avoti: Leta, Saeima.
 
 
 

Formāli izvairās no likuma pārkāpuma par dēla nodarbināšanu

 
Vitauta Staņas dēls Kristaps Staņa ir viņa partijas biedra Laimja Šāvēja palīgs. Ja V.Staņas dēls būtu viņa paša palīgs, tad deputāts pārkāptu Likumu par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā. Savukārt, „piešķirot” savus radiniekus citiem deputātiem, ir iespējams formāli izvairīties no interešu konflikta.
 
Avoti:
Zvirbulis, Ģ. Bez palīgiem būtu sliktāki likumi. Latvijas Avīze. 07.12.2010.
 
 
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!