Kandidātu arhīvs

Vitālijs Aizbalts
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums:

Atbildīgs par sociālās apdrošināšanas iemaksu neveikšanu

2011.gada februārī LTV1 raidījums “De Facto” ziņoja, ka Saeimā pārstāvētā un Rīgas domes koalīcijā esošā partija LPP/LC divus gadus par kādu darbinieku – partijas ārlietu sekretāru Uldi Štokmani - nav maksājusi sociālo nodokli. To nejauši bija atklājis pats U.Štokmanis. Raidījums norādīja, ka nodoklis nav maksāts gan vēlēšanu gadā, gan gadu pirms tām. V.Aizbalts, kurš nodokļu nemaksāšanas laikā bija partijas ģenerālsekretārs, sacīja, ka par to nav zinājis un komentārus sniegt nevarot, jo aktīvo darbību partijā ir izbeidzis.

Avoti:
LPP/LC divus gadus nav maksājusi sociālo nodokli. LETA. 20.02.2011.
LTV raidījums “De Facto”. 20.02.2011.

Uz augšu


Pēc neievēlēšanas Saeimā partija nodrošina darbu

2011.gada janvārī LPP/LC ģenerālsekretārs Vitālijs Aizbalts, kurš startēja 10.Saeimas vēlēšanās, bet parlamentā netika ievēlēts, tika iecelts politiskā amatā pašvaldības uzņēmumā. Viņš kļuva par Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas ūdens" valdes locekli. Par valdes locekļu iecelšanu uzņēmumos ir atbildīgs V.Aizbalta partijas biedrs Rīgas domes  priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (LPP/LC).

Avoti:
Rutule, E. papildināta - "Rīgas ūdens" valdē ieceļ LPP/LC valdes locekli Aizbaltu. LETA. 12.01.2011.
Egle, I. Bijušajiem pa prātam darbs valdēs. Diena. 15.02.2011.

Uz augšu

LPP ģenerālsekretāra amatā pieļāvis partijas finanšu pārkāpumus

Vitālijs Aizbalts divos termiņos pēc kārtas bija LPP ģenerālsekretārs, līdz ar to viņam bija jāparaksta partijas finanšu dokumenti. V.Aizbalts bija pieļāvis vairākus būtiskus pārkāpumus partijas finansēšanā. Ar V.Aizbalta parakstu apstiprināts, piemēram, pirms pašvaldību vēlēšanām 2005.gadā saņemtais 5 000 LVL ziedojums, no kura 2 938,90 LVL tika saņemti nelikumīgi, jo šī summa pārsniedza ziedotāja ienākumus iepriekšējos trīs gados. Partija arī pēc rakstiska Korupcija novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) brīdinājuma neizpildīja likumā noteiktās prasības un nepārskaitīja valsts budžetā nelikumīgi saņemtā ziedojuma daļu gandrīz 3000 latu apmērā. Šī iemesla dēļ 2007.gadā KNAB bija iesniedzis prasību tiesai apturēt LPP/LC darbību uz pusgadu. Izskanot šādu sankciju draudiem, partija ziedoto naudu atmaksāja valsts budžetā.

Savukārt par pārkāpumiem 9.Saeimas vēlēšanās KNAB uzdeva LPP/LC atmaksāt valsts budžetā 528 870 LVL. Partijas priekšteces, vēlēšanu apvienības LPP/LC reklāmas kampaņas autora Ērika Stendzenieka izveidotais nodibinājums „Pa saulei” šo naudu bija iztērējis tās politiķu slavēšanai pirmsvēlēšanu laikā. KNAB nolēma, ka apvienība tādējādi nelikumīgi ar trešās personas starpniecību pārkāpusi priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus un lika tās saistību pārņēmējai – partijai LPP/LC – naudu atmaksāt. Partija lēmumu pārsūdzēja, lieta tika izskatīta vairākās instancēs līdz Augstākās tiesas Senāta gala lēmumam sūdzību noraidīt. 2012.gadā partija tika likvidēta, tās līderis Ainārs Šlesers paziņoja, ka šādas naudas tai nav.

Avoti:
Rutka, A. Tomsone, D. Līcīte, M. LPP/LC sola jau šodien novērst KNAB konstatētos pārkāpumus. Leta. 17.12.2007.
Zālīte-Kļaviņa, Z. Egle, I. Kārkluvalks, A. TP – miljons, LPP/LC var iziet sausā. 25.04.2008/
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta 2006. gada 3. novembra spriedums Lietā Nr. SA – 5/2006. Politika.lv. 08.12.2006.

Uz augšu

Saeimas kompensēta dzīvokļa īre no palīdzes

2007.gadā mediji pievērsa uzmanību faktam, ka atsevišķi Saeimas deputāti dzīvokļus izvēlējušies īrēt no saviem radiniekiem, pie kuriem līdz ar to nonāk Saeimas Kārtības rullī paredzētās deputātu dzīvojamo telpu īres kompensācijas. Visos gadījumos īres maksa bija tuva maksimālajai kompensācijai – 359 latiem mēnesī, ko saskaņā ar Kārtības rulli deputāts var saņemt. V.Aizbalts īrēja dzīvokli no savas palīdzes Olgas Bārtules par 355 latiem mēnesī.

Avots:
Līcīte, M. Atsevišķi Saeimas deputāti dzīvokļus īrē no radiniekiem. Leta. 19.01.2007.

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!