Kandidātu arhīvs

Visvaldis Lācis
Medijos:

 

10. Saeimas deputāts

9.Saeimas deputāts, publicists.

Deklarācija CVK

Nodarbina meitu par savu palīdzi
 
2007.gada nogalē pēc KNAB lūguma Saeima vairākus deputātus izdeva administratīvai sodīšanai par interešu konflikta novēršanas likuma pārkāpumiem – savu radinieku nodarbināšanu par deputātu palīgiem. V.Lāča palīdze bija viņa meita. Deputāts pārkāpumu neatzina un sodu nesamaksāja. 2010.gadā KNAB atkal lūdza izdot V.Lāci sodīšanai par to pašu pārkāpumu, taču V.Lācis paziņoja, ka sodu negrasās maksāt un savu meitu neatlaidīs, jo viņa esot neaizstājams palīgs deputāta darbā. Deputāts arī aicināja pieņemt grozījumus likumā, lai asinsradinieku nodarbināšana palīgu amatos būtu atļauta, taču neviens Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāts nebija gatavs tādus virzīt.
 
Avots: Diena, Leta
 
Īrēja dzīvokli no meitas
 
V.Lācis 2007.gada nogalē bija viens no deputātiem, kurus Saeima izdeva administratīvai sodīšanai par dzīvokļu īri no saviem radiniekiem. V.Lācis īrēja daļu no mājas, kas piederēja viņa meitai, kas turklāt vienlaikus bija arī viņa palīdze. V.Lācis sodam nepiekrita un aģentūrai LETA apgalvoja, ka valsts ir tikai ieguvēja, ka viņš var īrēt mājvietu salīdzinoši lēti, jo Rīgas īres cenas ir ļoti augstas.
 
Avots: Leta
 
Nopratināts saistībā ar „stipendiātu sarakstu”
 
2007.gadā V.Lācis bija viens no politiķiem, kas tika aicināts sniegt liecības saistībā ar tā saukto Lemberga stipendiātu sarakstu – 2001.-2006.gadā Saeimas deputātu saņemtajiem nelegālajiem maksājumiem no Ventspils uzņēmumu „melnās kases”. Ģenerālprokurors Jānis Maizītis gan atzina, ka politiķu aicināšana uz prokuratūru vēl nenozīmē, ka visi nopratinātie politiķi būtu tieši iesaistīti Saeimas deputātu uzpirkšanas lietā.
 
Avots: Leta
 
Partiju maiņa
 
Bijis LNNK priekšsēdētājs, aizgājis no tās pēc konflikta ar citiem LNNK līderiem. 5.Saeimas vēlēšanās kandidējis no „Mūsu Zemes” saraksta, bijis tās goda priekšsēdētājs. 2006.gadā iestājās Latvijas Zaļajā partijā, no ZZS saraksta iekļuva 9.Saeimā. 2007.gadā no partijas izstājās, tā protestēdams pret ZZS norādījumu balsot par KNAB vadītāja Alekseja Loskutova atbrīvošanu no amata. 2010.gadā iestājās partijā „Visu Latvijai!”, no kuras 2011. gadā tika izslēgts.

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!