Kandidātu arhīvs

Viola Lāzo
Medijos:

 

7.Saeimas deputāte (1998-2002), Rīgas domes deputāte (1997-1998), bijusī Latvijas televīzijas žurnāliste.

Deklarācija CVK

Sods par ienākumu nenorādīšanu

1999.gadā Valsts ieņēmumu dienesta Korupcijas novēršanas kontroles daļa vairākus Saeimas deputātus administratīvi sodīja par korupcijas novēršanas likuma pārkāpumiem. V.Lāzo tika uzlikts 20 latu naudas sods par vairāku 1998.gadā gūto ienākumu nenorādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā. V.Lāzo nebija norādījusi Saeimā, Rīgas domes Satiksmes departamentā un Latvijas Televīzijā gūtos ienākumus 1469 LVL apmērā.

Avots: LETA

LSDSP nodrošina Violu Lāzo ar labi atalgotu darbu Rīgas Domē

2002.gada rudenī notikušajās parlamenta vēlēšanās LSDSP neiekļuva Saeimā. Tā kā LSDSP vadīja koalīciju Rīgas domē, vairāki bijušie LSDSP Saeimas deputāti uzreiz pēc vēlēšanām tika pieņemti darbā pašvaldībā. 2002.gada novembrī, uzreiz pēc Saeimas deputātes mandāta nolikšanas, arī V.Lāzo tika pieņemta darbā Rīgas domē ar 650 latu mēnešalgu. Viņas pienākumos ietilpa Rīgas domes ārējo sakaru pilnveidošanas koncepcijas un rīcības plāna izstrāde. Rīgas domes opozīcija kritizēja šo soli, norādot, ka speciāli V.Lāzo tikusi radīta darbavieta, kas turklāt dublē pašvaldības Ārlietu nodaļas funkcijas. 2003.gada augustā līgums ar Lāzo tika pagarināts, uzdodot viņai līdz novembrim sagatavot un iesniegt Rīgas domes priekšsēdētājam dokumentu projektus un priekšlikumus par tūrisma attīstības iespējām saistībā ar Latvijas integrāciju ES. 2003.gada novembrī V.Lāzo, beidzot darba līguma termiņam, tika atlaista no darba pašvaldībā. Viņa norādīja, ka izpildījusi visus vienošanās nosacījumus un izstrādājusi priekšlikumus tūrisma attīstībai. Tomēr tika izteiktas šaubas par šīs koncepcijas kvalitāti. Turklāt LSDSP izrādīja vēlmi arī turpmāk nodrošināt V.Lāzo karjeru pašvaldības struktūrās. Viens no V.Lāzo izstrādātajiem priekšlikumiem paredzēja Briselē izveidot Rīgas pārstāvniecību. Uzreiz pēc tam Rīgas mērs G.Bojārs (LSDSP) pieļāva, ka šo pārstāvniecību varētu vadīt tieši V.Lāzo. Šī institūcija sāka darbu 2004.gada septembrī, tomēr V.Lāzo nekļuva par tās vadītāju.

Partijas maiņa

Viola Lāzo bija ilggadēja LSDSP biedre, bijusi vadošos partijas amatos. 2006.gadā tika ziņots, ka viņa ir pārtraukusi aktīvu darbību partijā. 2009.gada pašvaldību vēlēšanās V.Lāzo nesekmīgi kandidēja no LPP/LC saraksta. 2010.gadā tika iekļauta ZZS Saeimas vēlēšanu sarakstā.

Avoti: LETA, CVK

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!