Kandidātu arhīvs

Valērijs Kravcovs
Medijos:

10. Saeimas deputāts

Iepriekš Liepājas domes deputāts, uzņēmējs, Liepājas Krievu kopienas vadītājs.

Deklarācija CVK

 

Sniedzis maldinošu informāciju vēlētājiem par latviešu valodas prasmi
 
Kandidējot SC sarakstā uz 10.Saeimu, V.Kravcovs norādīja, ka valsts valodu prot sarunvalodas līmenī. Pēc tam, kad V.Kravcovs atteicās atbildēt uz žurnālistu jautājumiem latviski, tika izteiktas aizdomas, ka V.Kravcova latviešu valodas prasme neatbilst līmenim, kāds nepieciešams parlamenta darbā.
 
Atsevišķi deputāti uzteica viedokli, ka valodas neprasmes dēļ V.Kravcovam būtu jāatņem deputāta mandāts. Lai gan deputāta nepietiekamas valsts valodas zināšanas var būt par pamatu mandāta atņemšanai, tomēr Saeimas Kārtības rullī nav noteikts veids, kā valodas neprasmes faktu konstatēt. Tādēļ 2011.gada aprīlī parlamenta Juridiskā komisija atbalstīja grozījumus Saeimas Kārtības rullī, kas nosaka, ka šaubu gadījumā par deputāta valsts valodas zināšanām viņu var nosūtīt uz valsts valodas prasmes pārbaudi. Savukārt V.Kravcovs kopš ievēlēšanas ir divas reizes ir teicis runu Saeimas plenārsēdē, abos gadījumos – nolasot to no lapas.
Drošības policija, veicot pārbaudi par V.Kravcova pilsonības iegūšanas likumību, noskaidroja, ka pilsonības piešķiršanai nav bijis šķēršļu.
 
Zināms, ka Valsts valodas centrs V.Kravcovu, kad viņš bija Liepājas pilsētas domes deputāts, ir sodījis ar 35 latu naudassodu par valsts valodas nelietošanu profesionālo un amata pienākumu veikšanai nepieciešamajā apjomā. Administratīvā rajona tiesa V.Kravcova pieteikumu šī lēmuma apstrīdēšanai ir noraidījusi. Nav zināms, vai V.Kravcovs to pārsūdzēs apelācijas kārtībā.
Avoti:
Egle, I. Kravcova nezināšanas dēļ top jauna kārtība. Diena. 13.04.2011.
Lithens, K. Kravcovam tiesā neizdodas panākt par valsts valodas nelietošanu piemērotā naudas soda atcelšanu. LETA. 02.03.2011.
Vilemsons, M. papildināta - Par Kravcova izslēgšanu no parlamenta spriedīs Saeimas komisijā. LETA. 27.01.2011.
Rutka, A. DP: Nebija nekādu šķēršļu Kravcovam piešķirt Latvijas pilsonību. LETA. 07.01.2011.
 
 
 
Administratīvais sods par priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumu
 
2010.gada oktobrī Liepājas tiesa atzina 10.Saeimā ievēlēto Valēriju Kravcovu par vainīgu priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpšanā un piemēroja 75 latu lielu naudas sodu. Pirms 10.Saeimas vēlēšanām, 2010.gada septembrī  kāda Liepājas centra nama skatlogā bija izvietoti V.Kravcova, tobrīd Liepājas domes deputāta, aģitācijas plakāti, lai gan saskaņā ar Liepājas domes saistošajiem noteikumiem pilsētas centrā nav atļauts izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus. V.Kravcovs savu vainu atzina tikai daļēji, jo plakātus bija izvietojis kāds uzņēmums, kam V.Kravcovs plakātus bija nodevis. 
Avoti:
Lithens, K. papildināta. - Saeimā ievēlētajam SC pārstāvim Kravcovam par aģitācijas noteikumu pārkāpšanu piemēro 75 latu naudassodu. LETA. 18.10.2010.
 
 
Iesniegums par pārkāpumiem V.Kravcovam daļēji piederošā uzņēmumā
 
V.Kravcovam kopš 2002.gada daļēji pieder uzņēmums “Tonus Elast”. Kāds šī uzņēmuma bijušais darbinieks vērsies Valsts policijā, apgalvojot, ka uzņēmums nodarbojies ar kontrabandu un naudas atmazgāšanu. TV3 raidījumā “Nekā personīga” citēts iesnieguma teksts: "Man kļuva zināmi apstākļi, kas liecina par "Tonus Elast" nodarbošanos ar kontrabandu un nelegālo līdzekļu legalizāciju. Iespējams, no kontrabandas iegūtie nelegālie līdzekļi daļēji tiek izmantoti politisko partiju finansēšanai. Aptuveni 60% no SIA "Tonus Elast" saražotās produkcijas tiek realizēta nelegāli - ar kontrabandas palīdzību saražotā prece tiek pārvietota pāri Latvijas Republikas robežai uz Krievijas Federāciju". V.Kravcovs šīs apsūdzības noraida un apgalvo, ka ir tikai uzņēmuma līdzīpašnieks: “ar biznesu detaļās es nenodarbojos”. Iesniegumu šobrīd izvērtē Valsts ieņēmumu dienests, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.
 
Lieli skaidras naudas uzkrājumi (sākot no 10 tūkst. LVL) un/vai lielas parādsaistības (sākot no 150 tūkst. LVL ), aizdevumi
 
V.Kravcovs informācijā CVK norādījis, ka viņam ir 42,5 tūkstošu latu lieli skaidras naudas uzkrājumi un 280 tūkstošu latu parādsaistības. Nepilnus 585 tūkstošus latu viņš kādam aizdevis. Bezskaidrā naudā viņš dažādās valūtās uzkrājis kopumā 23,2 tūkstošus latu.
 
V.Kravcova īpašumā esošās skaidrās naudas apjoms pāris gadu laikā ir ievērojami svārstījies. 2009.gada vidū, sākot pildīt Liepājas domes deputāta pienākumus, V.Kravcovs deklarējis 27,5 tūkstošus latu skaidrā naudā. Valsts amatpersonas deklarācijā par 2009.gadu, kur fiksēta situācija 2009.gada 31.decembrī, viņš norādījis jau 60 tūkstošus latu lielus skaidras naudas uzkrājumus. Savukārt 2010.gadā skaidrā naudā deklarētā summa samazinājusies līdz 24 000 latu. Tiesa, viņš arī norādījis atbilstošus ienākumus, kuru lielākais avots ir dividendes no veļas ražošanas uzņēmuma „Tonus Elast” – nepilni 406 tūkstoši latu 2009.gadā. 2010.gadā šis uzņēmums V.Kravcovam ir atmaksājis aizdevumu 166 886,43 latu apmērā.
 
Avoti: VID valsts amatpersonu deklarāciju datu bāze
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!