Kandidātu arhīvs

Valdis Lauskis
Medijos:

Zināja par LSDSP slepeno līgumu ar Ventspils uzņēmējiem

2007.gada 11.aprīlī Latvijas televīzijas žurnālists Jānis Domburs diskusiju raidījumā “Kas notiek Latvijā?” publiskoja vienošanos, kas 1999.gadā bija noslēgta starp Latvijas sociāldemokrātiskās strādnieku partiju  (LSDSP) un Ventspils mēra Aivara Lemberga kontrolēto uzņēmumu vadītājiem. Dokumentā  LSDSP apņēmās nesadarboties ar Tautas partiju, kas tolaik konfliktēja ar A.Lembergu, pretī saņemot nedeklarētu 70 000 latu ziedojumu, kā arī pozitīvu publicitāti Ventspils uzņēmēju grupai piederošajos medijos.

Vienošanās parādīja, kā 1990. gadu beigās Latvijas politikā tika pirkta ietekme, kā arī Ventspils uzņēmumu un tos pastarpināti kontrolējošā Ventspils mēra Aivara Lemberga patieso ietekmi uz Latvijas politiku.

Laikraksts „Diena” pēc līguma publiskošanas rakstīja, ka viens no retajiem LSDSP Saeimas deputātiem, kas tolaik zināja par vienošanos, bija V.Lauskis. Tikai viņš zinājis par saņemtās naudas iespējamo izlietojumu. Pēc V.Lauska Dienai teiktā, viņš domājis, ka Ventspils nauda ir tērēta referenduma kampaņās pret „Latvenergo” privatizāciju un pensiju likumu. Ventspils mēra interesēs, pēc viņa teiktā, acīmredzot bija mazināt premjera ietekmi, lai "nepieļautu Andra Šķēles invāziju Ventspilī". Sociāldemokrātu un Ventspils mēra intereses esot sakritušas, taču vienlaikus V.Lauskis esot pārliecināts, ka Saeimas frakcijas darbu līgums ar Ventspils galvu neesot ietekmējis.

Avoti:
Gleizde, G. Bojārs: LSDSP slēgusi vienošanos ar Lembergu. Leta. 13.04.2007
Egle, I. Atceras Lembergu, neatceras naudu. Diena. 14.04.2007

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!