Kandidātu arhīvs

Staņislavs Šķesters
Medijos:
 
 

Atturas balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai 2011.gada 26.maijā

 
Vērienīga kriminālprocesa ietvaros 2011.gada maijā KNAB vērsās pie 10.Saeimas deputātiem, lūdzot ļaut veikt kratīšanu PLL deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Kriminālprocess tika uzsākts par vairāku valsts uzņēmumu amatpersonu veiktiem koruptīviem noziegumiem. Kā noprotams no KNAB sniegtās informācijas, lietas centrā ir A.Šlesers (PLL), un tā ir saistīta ar viņa pastarpinātām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos. Saeimas vairākums neatbalstīja KNAB lūgumu.
 
10.Saeimas deputāts S.Šķesters  balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai atturējās, tādējādi piepulcējoties to deputātu lokam, kuri liedza KNAB veikt operatīvo darbību pret Saeimas deputātu A.Šleseru, nosargājot viņa imunitāti.
 
 
Avoti:
 
 
 

Izmanto dienesta auto privātām vajadzībām

 
2010.gada pārskata revīzijā Valsts kontrole (VK) atklājusi datu sagrozīšanu un neattaisnotu degvielas iegādi S.Šķestera vadītājā Centrālajā zemes komisijā (CZK). Par revīzijā konstatēto VK vērsusies LR Prokuratūrā. Jānorāda, ka virkne konstatēto pārkāpumu tika konstatēta jau 2009.gada pārskata revīzijā, taču CZK nav novērsusi konstatētos pārkāpumus.
 
 
2010.gadā VK konstatējusi, ka CZK automašīna ir izmantota 93 braucieniem ārpus Rīgas pilsētas, no kuriem 87 gadījumos automašīnu ir izmantojis CZK priekšsēdētājs S.Šķesters, izlietojot degvielu 1938 LVL vērtībā, jeb 81% no 2010.gadā izlietotā degvielas apjoma. No šiem 87 S.Šķestera braucieniem 17 ir bijuši uz Rēzeknes novadu un atpakaļ, no valsts budžeta līdzekļiem ir veikta apmaksa Ls 493 apmērā. Jānorāda, ka S.Šķestera pastāvīgā dzīves vieta ir Rēzeknes novadā.
 
VK konstatējusi, ka vairākos gadījumos degviela uzpildīta ārpus ceļazīmēs norādītā maršruta vai arī ceļazīmēs uzrādīti darba braucieni laikā, kad CZK priekšsēdētājs Staņislavs Šķesters ir piedalījies Saeimas sēdēs. Tas konstatēts par 16 gadījumiem. Savukārt sešos gadījumos degviela ir uzpildīta ārpus ceļazīmē norādītā maršruta. Piemēram, maršrutā „Rīga – Alūksne – Rīga” degviela ir uzpildīta Jelgavā, vai maršrutā „Rīga – Limbaži – Rīga” degviela ir uzpildīta Ogrē. 
 
 
Uz grāmatvedības attaisnojuma dokumentu sagrozīšanu par dienesta transporta līdzekļa izmantošanu norāda arī fakti, ka trīs gadījumos degviela uzpildīta par daudzumu, kas pārsniedz automašīnas degvielas tvertnes tilpumu, saskaņā ar ceļazīmēs norādīto maršrutu 19 gadījumos ir veikti braucieni ar nepietiekamu degvielas atlikumu automašīnas bākā vai arī bākā brauciena laikā kopā ar degvielas atlikumu ir veikta iepilde, kas lielāka par tās tilpumu. Divos gadījumos ceļazīmēs ir norādīti maršruti, kuru veikšanai ir nepieciešamas visas ceļazīmē norādītās darba stundas, neatstājot laiku darba pienākumu veikšanai, revīzijas ziņojumā norāda VK.
 
VK norāda, ka apzināta grāmatvedības attaisnojuma dokumentu sagrozīšana norāda, ka iestādes automobilis varētu būt izmantots personīgajām vajadzībām un 2010.gada pirmajos trīs ceturkšņos nav maksāts nodoklis par gūto labumu. Maksājamo nodokļu kopsumma 2010.gada deviņos mēnešos veido 357,48 LVL.
 
VK revīzijā norāda, ka konstatējama „vadības līmeņa krāpšana”, un šī neatbilstība ietekmē vadības apliecinājumu ticamību attiecībā uz to, ka visi iestādes degvielas izdevumi ir saistīti ar
iestādes darbību.
 
CZK līdz 2011.gada septembrim ir apņēmusies veikt nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu patiesas informācijas atspoguļošanu par dienesta transportlīdzekļa izmantošanu, kā arī izvērtēt dienesta braucienu pamatotību un nepieciešamības gadījumā nodrošināt nodokļa par dienesta transporta izmantošanu samaksu un radīto izdevumu atlīdzināšanu.
 
Valsts kontrole virkni pārkāpumu bija konstatējusi arī iepriekš. Līdzīgus pārkāpumus dienesta auto izmantošanā VK konstatēja arī revīzijā par 2009.gada pārskatu. Savukārt 2007. un 2008.gada pārskatu revīziju ziņojumos norādījusi uz to, ka nav iespējams pārliecināties par transporta līdzekļu izmantošanu un ar to saistīto izdevumu atspoguļošanu, ka tie izmantoti tikai dienesta vajadzībām. Gan 2007., gan 2008.gada pārskatā VK norādījusi arī uz necaurskatāmo un nepamatoto prēmiju izmaksu CZK, pārkāpumiem darbinieku atalgojuma un atvaļinājumu aprēķināšanā un piešķiršanā un virkni citām kļūdām.
 
Avoti:
 
 
 

10.Saeimā par palīdzi nodarbina frakcijas vadītāja sievu

 
Staņislavs Šķesters, kuram 9.Saeimas laikā tika uzlikts sods par savas sievas nodarbināšanu palīdzes amatā, 10.Saeimas laikā par palīdzi nodarbina ZZS Saeimas frakcijas vadītāja Augusta Brigmaņa sievu Elitu Brigmani. „Piešķirot” savus radiniekus citiem deputātiem, ir iespējams izvairīties no soda par likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” pārkāpšanu.
 
Avoti:
Egle, I. Plaša profila palīgs deputātam. Diena. 20.11.2010.
Zvirbulis, Ģ. Bez palīgiem būtu sliktāki likumi. Latvijas Avīze. 07.12.2010.
 
 

9.Saeimā nodarbina sievu par palīdzi

 
2007.gada decembrī pēc KNAB lūguma Saeima piekrita vairāku deputātu, tajā skaitā S.Šķestera, izdošanai administratīvai sodīšanai, uzskatot, ka ir pārkāpts likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”. S.Šķesters bija pieņēmis darbā par palīgiem savu sievu Daigu Šķesteri un dēlu Artūru Šķesteru.
 
Šķesters laikrakstam “Latvijas Avīze” norādīja, ka viņa sieva savus palīdzes pienākumus veic Latgalē, organizējot tikšanās ar vēlētājiem, vācot informāciju: "Nezinu, kā pie jums Rīgā, bet pie mums Latgalē sieva dara visu, ko vīrs liek."
 
KNAB konstatēja, ka arī pēc soda uzlikšanas 2008.gadā S.Šķesters joprojām par palīdzi nodarbinājis savu sievu – viņa no palīdzes amata tika atbrīvota tikai 2009.gada septembrī. Tādēļ 2010.gada janvārī Saeima atkārtoti piekrita KNAB lūgumam saukt S.Šķesteru pie administratīvās atbildības. S.Šķesters apgalvoja, ka pēc pirmā administratīvā soda samaksāšanas sievu nav atbrīvojis no sava palīga amata, jo Darba likums neļauj no darba atlaist sievietes, kas baro bērnu ar krūti.
 
Avoti:
Kuzmina, I. KNAB interesējas par deputātu palīgiem. Latvijas Avīze. 09.01.2007.
Līcīte, M. Saeima atbalsta Kalniņa un Šķestera izdošanu sodīšanai par sievu nodarbināšanu parlamentā. LETA. 21.01.2010.
 
 
 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!