Kandidātu arhīvs

Silva Bendrāte
Medijos:

10. Saeimas deputāte

Jaunais laiks
8. un 9. Saeimas deputāte

Deklarācija CVK

Darījums ar Aivaru Lembergu un tā slēpšana
 
2010.gada oktobrī portāls Pietiek.com publiskoja faktus par ilggadējās Jaunā laika biedres un valdes locekles, tikko no Vienotības saraksta 10.Saeimā ievēlētā Silvas Bendrātes (tobrīd Ērmane) saistību ar A.Lembergu. S.Bendrāte 1997.gadā bija noslēgusi trasta līgumu ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu par SIA „Kurzemes Radio” kapitāldaļu iegādi. Saskaņā ar šo līgumu S.Bendrātei, kura bija Kurzemes radio radošā direktore, bija pienākums veikt viņas daļu pārvaldīšanu A.Lemberga interesēs. S.Bendrātes rīcība liecina par ārkārtīgi lielu uzticību A.Lembergam un neizpratni par slēgtā līguma ietekmi uz viņas turpmāko darbību. Līgums tika noslēgts vienā eksemplārā, kas atradās tikai pie A.Lemberga advokāta G.Laiviņa-Laivenieka. Turklāt S.Bendrāte tā arī nekad nenorēķinājās ar A.Lembergu par viņa daļām, līdz ar to viņa joprojām ir A.Lemberga parādniece, un formāli Ventspils mēram bija tiesības ietekmēt Kurzemes radio saturu līdz pat laikam, kad S.Bendrāte pārdeva savas uzņēmuma daļas. 
 
S.Bendrāte intervijā portālam Pietiek.com stāstīja, ka A.Lemberga piešķirtā summa nav bijusi pietiekama radio darbības attīstīšanai, tādēļ viņai nācās ņemt arī kredītu 100 000 latu apmērā. S.Bendrāte pieļāva, ka A.Lembergs ir ietekmējis arī šī kredīta saņemšanu. S.Bendrāte intervijā portālam Pietiek.com klāstīja, ka Ventspils pašvaldība ir slēgusi līgumus par raidījumu un ziņu programmu veidošanu. Viņa apgalvoja, ka nav izjutusi A.Lemberga spiedienu vai ietekmi saistībā ar raidījumu saturu, taču savas attiecības ar A.Lembergu un Ventspils pašvaldību raksturoja šādi:
 
“Un es domāju, ka tik daudz, cik esmu atstrādājusi tai pašai Ventspilij, lai būtu informācija, lai būtu atpazīstamība... Mēs centāmies, lai šī nauda nebūtu uzdāvināta, bet tiešām atstrādāta. Mēs visu rēķinājām, raidlaikiem bija konkrēta cena, tas viss tika iegrāmatots, un par visu vajadzēja atskaitīties. Tā ka nekas nav uzdāvināts vai aizdots – viss ir atstrādāts.”
 
Interesanti, ka laika posmā no 2002. līdz 2010.gadam S.Bendrāte Jaunajam laikam ir ziedojusi 2782,66 latus – summu, kas pat nedaudz pārsniedz A.Lemberga viņai savulaik aizdotos 2250 latus.
 
„Sabiedrība par atklātību – Delna” nosūtīja S.Bendrātei vēstuli ar aicinājumu izvērtēt savu rīcību, iegādājoties kapitāldaļas SIA "Kurzemes radio" par Lemberga līdzekļiem, un nolikt deputātes mandātu. „Delna” norādīja, ka S.Bendrāte ir pārkāpusi normatīvos aktus un viņai kā politiķei un žurnālistei saistošās ētikas normas, kā arī smagi pievīlusi savu vēlētāju uzticību. Aicinājumu atkāpties no amata izteica arī S.Bendrātes frakcijas biedri – „Vienotības” deputāti L.Čigāne, A.Loskutovs un V.Paegle. Tomēr kopumā partija „Jaunais Laiks” un apvienība „Vienotība” S.Bendrāti nenosodīja. S.Bendrātes darījums ar A.Lembergu un tā slēpšana tika izskatīta JL valdes sēdē, tomēr nekāda rīcība vai paziņojums tam nesekoja. Pati S.Bendrāte paziņoja, ka mandātu nolikt negrasās. Pēc Pietiek.com iesnieguma KNAB ir uzsācis pārbaudi par S.Bendrātes līgumu ar A.Lembergu. 2011.gada jūlijā KNAB pārbaudi pabeidza, nekonstatējot Likuma par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā pārkāpumus ne S.Bendrātes, ne A.Lemberga rīcībā.
 
Avoti:
"Delna" vēstulē Bendrātei aicina izvērtēt savu rīcību un nolikt deputātes mandātu. LETA. 26.10.2010.
„Labrīt, Latvija!” [intervija ar A.Loskutovu]. Latvijas TV. 27.01.2010.
Vilemsons, M. Bendrāte nevēlas nolikt deputātes mandātu. LETA. 28.10.2010.
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!