Kandidātu arhīvs

Sarmīte Ēlerte
Medijos:

Atrastās informācijas apkopojums:

Atzīst, ka ir devusi pateicības ārstiem

2011.gada martā intervijā žurnālam “Playboy” S.Ēlerte atzina, ka laikā, kad bija laikraksta “Diena” redaktore, ir devusi ārstiem pateicības – neoficiālu samaksu par pakalpojumiem. Viņa to skaidroja ar bažām par sava bērna veselību. S.Ēlerte apgalvoja: “Man nebija iespējas, jo šī sistēma mani bija piespiedusi.” Viņas vadītais laikraksts “Diena” 2007.gadā veltīja skarbu kritiku Valsts prezidenta amatam izvirzītajam ķirurgam Valdim Zatleram par pacientu pateicību pieņemšanu.

Avoti:
Sarmīte Ēlerte. Playboy. nr. 6 (2011, marts). 22.-28.lpp.
Ēlerte atzīstas, ka devusi pateicības ārstiem, LETA, 04.03.2011.

Uz augšu

“Dienas” nekritiskais atbalsts A.Šķēlem 90.gados

Biznesa augstskolas „Turība” komunikāciju zinātņu katedras vadītājs asociētais profesors A.Dimants ir atzinis, ka laikraksts “Diena” ilgu laiku ir nekritiski atbalstījis 90.gadu premjeru A.Šķēli (TP): “Andris Šķēle bija tabu tēma ilgu laiku. Lielākais rīta laikraksts “Diena” nezināja, kas Andrim Šķēlem pieder, un par valsts nozagšanu uzzināja no Pasaules bankas.” S.Ēlerte noliedza, ka “Dienai” 90.gadu otrajā pusē būtu bijusi īpaši saudzīga attieksme pret A.Šķēli, laikraksts atbalstījis un kritizējis politiķus, pamatojoties uz noteiktiem kritērijiem. A.Šķēle apgalvoja, ka 90.gados ir saņēmis “ļoti lielu” atbalstu no laikraksta “Diena”.

1998.gadā žurnālists J.Domburs nosūtīja atklātu vēstuli laikraksta “Diena” redakcijai, vainojot laikrakstu tendenciozitātē. “Dienai” un J.Dombura vadītajam NIP birojam bija līgums par rakstu publicēšanu. J.Domburs laikrakstam bija nosūtījis rakstu, kura virsrakstā bija neitrāli pieminēts “Ventbunkers” un “Ave Lat grupas” konflikts ("Ventbunkers" prasa nedot "Latvijas balzāmu" Ave Lat grupai"), savukārt “Dienā” ievietotajā virsrakstā izmantoti emocionāli epiteti, radot iespaidu par simpātijām “Ave Lat grupai” ("Gaužas "Latvijas balzāma" akcijas nedabūjušie").  S.Ēlerte skaidroja, ka izmaiņas virsrakstā veiktas "tehnisku apsvērumu un virsraksta ievietojamības lapā dēļ".

Avoti:
Gabre, A. Aktrise uz politiskās skatuves. Neatkarīgā Rīta Avīze. Mēs. 08.08.2009.
Ignatāne, G. Domburs strīdas ar laikrakstu “Diena”. LETA. 05.06.1998.

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!