Kandidātu arhīvs

Raimonds Vējonis
Medijos:

Piezīme: viens mo ZZS premjera amata kandidātiem

Atrastās informācijas kopsavilkums: 

Atpūtas brauciens kopā ar bankas Citadele pircējiem

2014.gada 16.septembrī valdība nolēma pārdot banku „Citadele” ASV investīciju fondu Ripplewood Holdings. Lēmums tika pieņemts pēc tam, kad valdība fondu atzina par piemērotāko no potenciālajiem pircējiem, un tam vienīgajam tika lūgts sagatavot detalizētu cenas piedāvājumu.

Dažas dienas pēc valdības lēmuma mediji ziņoja, ka laikā, kad tika vērtēti pretendentu piedāvājumi - 2014.gada augusta sākumā – aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), „Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis, kā arī viņa partijas biedrs ekspremjers un Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis devušies atpūtas braucienā uz Gruziju kopā ar Ripplewood Holdings oficiālo pārstāvi Latvijā Valdi Siksni.

R.Vējonis tāpat kā pārējie politiķi sacīja, ka braucis par savu naudu kopā ar sievu, turklāt atgriezies agrāk nekā citi. "Es braucu vienkārši atpūsties vienā kompānijā ar Zaķi. Tur bija tādi, kas man neko neizteica, tā īsti pazīstu tikai Zaķi,” sacīja ministrs. Par V. Sikšņa saistību ar Citadeles darījumu R. Vējonim neesot bijis ne mazākās nojausmas. Portālam Pietiek.com R.Vējonis V.Siksni sazīmējis tikai rādītajās bildēs, lai gan dažas dienas pirms tam valdībā piedalījās lēmuma pieņemšanā par banku, un sēdē piedalījās arī V.Siksnis.

Ar lūgumu pārbaudīt „Citadeles” pārdošanas procesu Ģenerālprokuratūrā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) vērsās Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš no „Saskaņas centra”, kas asi iebilst pret bankas pārdošanu, uzskatot, ka neoficiāli izskanējusī cena ir pārāk zema. A.Elksniņš politiķu braucienu uz Gruziju kopā ar bankas pircēju pārstāvi uzskatot par aizdomīgu. KNAB norādīja, ka deputāta iesniegumā minētā informācija tiks pārbaudīta.

Paredzētā bankas pārdošanas cena nav zināma, jo lēmumus šajā darījumā valdība pieņem slepenībā. Latvijas Televīzija ziņoja, ka valdība piedāvājusi banku iegādāties par 113 miljoniem eiro, taču bankas nelikvīdās daļas dēļ reālā summa varot būt tikai 65-70 miljoni eiro. Valdības pārstāvji vēlāk to noliedza, sakot, ka cena būs augstāka par minētajiem 65-70 miljoniem.

Avoti:
Ādamsone, A. Par "Citadeli" varot samaksāt tikai 65-70 miljonus eiro. Leta. 17.09.2014
Margēviča, A. Laikā, kad izšķīrās "Citadeles" cena, politiķi un pircēji kopīgi izklaidējušies. Pietiek.com. 20.09.2014
Straujuma: «Citadele» tiks pārdota dārgāk, nekā to novērtēja konsultants. Lsm.lv. 23.09.2014
KNAB veiks pārbaudi saistībā ar “Citadeles” pārdošanu. La.lv (BNS) 24.09.2014

Iekārto amatā valsts uzņēmumā partijas biedru

2011.gada janvārī VAS "Latvijas Dzelzceļš" meitasfirmas SIA "LDz apsardze" valdē tika iecelts bijušais Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Latvijas Zaļās partijas biedrs Aivars Straume, kurš bija nesekmīgi kandidējis 10.Saeimas vēlēšanās no ZZS saraksta. Pēc mēneša viņš kļuva par šī uzņēmuma vadītāju.  “Latvijas Dzelzceļa” kapitāldaļu turētāja ir ZZS pārstāvja Ulda Auguļa vadītā Satiksmes ministrija. Savukārt pats Straume atzina, ka vispirms šo darbu viņam ir piedāvājis ZZS vadītājs vides ministrs R.Vējonis.

Avoti:
Bijušais IeM valsts sekretārs Straume “LDz apsardze” vadībā nonācis pēc partijas līdera Vējoņa aicinājuma. Delfi.lv, 18.03.2011.

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!