Kandidātu arhīvs

Raimonds Gailis
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums:

Kukuļošana Rīgas Domes Satiksmes departamentā

2013.gada februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka krimināllietu saistībā ar kukuļošanu Rīgas Domes (RD) Satiksmes departamentā. Biroja rīcībā esošā informācija liecinot, ka departamenta amatpersona par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu saistībā ar pasažieru pārvadājumiem Rīgas pilsētā prasījusi veikt regulārus maksājumus Latvijas Apvienoto biedru arodbiedrības (LABA), kuru vada R.Gailis. KNAB aizdomās turēto vārdus neizpauda, bet neoficiāli tika minēts, ka R.Gailis ir viens no viņiem. Otrs, pēc ziņu aģentūras Leta rīcībā esošās informācijas, ir bijušais LABA vadītājs, RD Satiksmes departamenta direktora biroja vadītājs Vitālijs Reinbahs.
LTV raidījums „Panorāma” ziņoja, ka no mikroautobusu pārvadājumu uzņēmumiem ik mēnesi prasīts 50 latu kukulis par katru mikroautobusu, kas kursē Rīgā. Pretī solīts labvēlīgs lēmums "Rīgas satiksmes" konkursā par mikroautobusu pakalpojumu nodrošināšanu.

No katra maksājuma seši lati tikuši noformēti kā LABA biedra nauda, savukārt pārējā summa - kā atbalsts arodbiedrības kultūras un izklaides pasākumiem. Kopumā kukuļos samaksāti vismaz 150 000 latu. Ikmēneša maksājumi veikti no 2010.gada rudens līdz 2012. gada beigām. Pret uzņēmumiem, kas nav maksājuši, Satiksmes departaments piemērojis sankcijas, piemēram, sodījis šoferus par smēķēšanu vai pārāk lielu pasažieru skaitu.
V.Reinbahs „Panorāmā” pausto informāciju par kukuļiem panoliedza. Viņš arī sacīja, ka sodi par pārkāpumiem tiek piešķirti vienlīdz gan tiem uzņēmumiem, kas ziedo LABA, gan tiem, kas to nedara.

Rīgas mērs Nils Ušakovs („Saskaņas centrs”) KNAB darbības Satiksmes departamentā nosauca par partijas "Vienotība" politisku pasūtījumu. Atšķirībā no citiem gadījumiem, kad KNAB izrādījis interesi par Rīgas domi, nekādas iekšējās izmeklēšanas šoreiz netikšot veiktas. LABA priekšsēdētājs R.Gailis startēja arī 2013.gada Rīgas domes vēlēšanās, kas, iespējams, ir otrs aizdomās turamais, 2013.gada RD vēlēšanās viņš aicināja vilkt plusiņus.

Avoti:
KNAB preses relīze. 17.05.2013
LTV „Panorāma” 50 latu nodeva par mikroautobusu Rīgā. 17.05.2013
Skruzis, J. Kristovskis, G. Satiksmesdepartamenta amatpersonu tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu saistībā ar pasažieru pārvadājumiem. Leta. 17.05.2013
Stankeviča, Z. Kristovskis, G. Aizdomās par kukuļošanu Rīgas domes Satiksmesdepartamentā tiek turēts bijušais LABA vadītājs Reinbahs. Leta. 17.05.2013
KNAB preses relīze. 09.03.2012

Uz augšu

LABA – Saskaņas centra atbalstītāji

2013.gada pavasarī mediji arī vērsa uzmanību uz to, ka LABA ir Rīgas domes vadībai pietuvināta arodbiedrība, kas saņem ievērojamu finansējumu no pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" un kurā tiek nodarbināti „Saskaņas centra” biedri.

Piemēram, 2013.gadā no "Rīgas satiksmes" arodbiedrībai ticis finansējums 591 000 latu apmērā, taču no tiem 250 tūkstoši tērēti administratīvajiem izdevumiem un dažādiem ārpakalpojumiem. LABA biedri un vadošās personas regulāri piedalās "Saskaņas centra" rīkotajos piketos, kuros tiek pausta neapmierinātība ar valdības darbu. LTV raidījums „De Facto” ziņoja, ka plānots pastiprināt arī arodbiedrības saikni ar citu pašvaldības uzņēmumu „Rīgas namu pārvaldnieks”. Tā sētniekiem teikts, ka jāiestājas arodbiedrībā, citādi viņi varot tikt atlaisti. Daļa to arī izdarījusi. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ervīns Straupe sacīja, ka tiek gatavots koplīgums ar arodbiedrību, un, ja tas paredzēs naudas pārskaitījumus, tie arī tiks veikti.

R.Gailis raidījumam nav slēpis, ka atbalsta SC. „Eju vienā plūsmā, un Latvijā nav citu kreisi noskaņotu partiju,” viņš sacījis. „Panorāma” ziņoja, ka atbalsts ir arī finansiāls, proti, 2012.gadā no 70 000 latu lielā algu fonda aptuveni trešo daļu saņēmuši četri „Saskaņas centra” RD deputāti: Viktors Fedotovs, Igors Solovjovs, Igors Kuzmuks  un Jefimijs Klementjevs. Trīs pēdējie ir arī regulāri „Saskaņas centra” ziedotāji – pēdējos trīs gadus katrs no viņiem ik gadu partijai pārskaitījis ap 2000 latiem.

Avoti:
LTV1 „DFacto”.17.02.2013
LTV „Panorāma”  SC deputāti saņem algu arodbiedrībā. 24.05.2013
KNAB partiju finanšu datu bāze

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!