Kandidātu arhīvs

Olafs Pulks
Medijos:

Apkopotās informācijas kopsavilkums: 

Ieceļ Rīgas Brīvostas valdē ar partijas gādību

2009.gada Rīgas domes deputāts un toreizējais domes “Jaunā laika” frakcijas vadītājs O.Pulks tika iecelts Rīgas Brīvostas valdē, lai gan O.Pulka kompetence ostu lietās tiek apšaubīta. Tas apliecināja, ka “Jaunais laiks” turpina tradīciju uzņēmumu valdēs un padomēs likt nevis amata profesionāļus, bet lojālus partijas biedrus, lai gan iepriekš šī partija tādu politiku asi kritizēja.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL), komentējot O.Pulka iecelšanu amatā, uzsvēra, ka O.Pulkam ir četru gadu pieredze Rīgas domē, un šajā amatā esot nepieciešams cilvēks ar redzējumu par ostas attīstību, kāds Pulkam esot. Rīgas Brīvostas valdē ir dažādu partiju pārstāvji un darbs tajā ir ļoti labi apmaksāts.

Valdība 2012.gada 26.jūnijā atbalstīja priekšlikumu no Rīgas ostas valdes locekļa amata atcelt ekonomikas ministra virzīto pārstāvi O.Pulku, viņa vietā ieceļot Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektoru Ģirtu Greiškalnu. Pēc amata zaudēšanas Rīgas Brīvostas valdē 2012.gada novembrī Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" vēstīja, ka O.Pulks (V) lūdzis saviem partijas biedriem atrast viņam citu nodarbošanos.Raidījuma informācijas avots Satiksmes ministrijā pauda, ka O.Pulks vēlas darbu Satiksmes ministrijas pārraudzības iestādē.Pēc paša O.Pulka ieskatiem, viņam vispiemērotākais darbs būtu VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) valdē. O.Pulks šo informāciju noliedz.

Avoti:
Ādamsone A., Raidījums: Pulks iekārojis amatu Satiksmes ministrijas pārraudzības iestādē, LETA, 02.11.2012

Uz augšu

Ieceļ labi atalgotā amatā "Pasažieru vilcienā" bez konkursa

Pēc atbrīvošanas no Rīgas Brīvostas valdes locekļa amata 2012.gadā, 2013.gadā O.Pulks tika pie labi apmaksāta darba "Pasažieru vilcienā". Viņš tika iecelts par valdes priekšsēdētāja konsultantu ar 1500 latu mēnešalgu. O.Pulka pārziņā nodota E-talona ieviešanas un projekta tālākā attīstību, kā arī par “Park&Ride” izveidošanas iespēju izpēte un virzīšana.

Savukārt cits bijušais Brīvostas valdes loceklis, arī “Vienotības”biedrs Ēriks Škapars kļuva par “Latvijas Dzelzceļa”  meitasuzņēmuma Ritošā sastāva serviss ražošanas un stratēģiskās attīstības direktora vietnieku projektu attīstības jautājumos.

“LTV Panorāma”ziņoja, ka šoreiz par savējo iecelšanu labi atalgotos amatos bez konkursa neapmierinātību pauduši arī vairāki partijas biedri, par ko liecinot tās rīcībā nonākusī elektroniskā sarakste. LTV arī ziņoja, ka rūpes par partijas biedru iekārtošanu amatos uzņēmies Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, kurš pats to komentēt nevēlējās.

Abu iecelšanu amatos nosodīja arī “Delna”, aicinot “Vienotību” un Satiksmes ministriju izvērtēt konkrēto situāciju un rosināt likumprojektā “Publisko personu kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības likums” iestrādāt darbinieku atlases procesa kritērijus. Tā norādīja, ka likumdevējs vairākkārt ignorējis nepilnības vadošo darbinieku izraudzīšanas kārtībā valsts kapitālsabiedrībās, un šī joma beidzot jāsakārto. “Vienotības” valde vēstulē “Delnai” atbildēja, ka partija nav lēmusi par abu virzīšanu amatos un atbildīgi par to esot tikai attiecīgo uzņēmumu vadītāji, taču Ē.Škapara un O.Pulka pieredze un kvalifikācija neradot šaubas par viņu spēju pildīt jaunos pienākumus. Savukārt Satiksmes ministrija atbildēja, ka tās kompetencē nav jaukties savu kapitālsabiedrību operatīvajā vadībā un dot norādījumus attiecībā uz personāla atlases principiem.

Avoti:
Stankeviča Z., Pulka un Škapara tikšana pie amatiem raisa sašutumu "Vienotībā", LETA, 06.08.2013
Pie amata LDz meitas uzņēmumā tiek arī Škapars. LSM.lv, 05.08.2013
Pulka un Škapara tikšana pie amatiem raisa sašutumu «Vienotībā».LSM.lv, 06.08.2013

Uz augšu

Vērtē iespējamo interešu konfliktu Rīgas brīvostā

2012.gada martā Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts lūdza sniegt paskaidrojumus un vērsās Korpucijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lai noskaidrotu vai, Rīgas brīvostas pārvaldei slēdzot līgumu ar brīvostas valdes locekļa Olafa Pulka (V) vadīto bērnu un jauniešu futbola skolu "Alberts", ir konstatējams interešu konflikts.

D.Pavļuts pieprasīja paskaidrojumus O.Pulkam, lūdzot izvērtēt iespējamā interešu konflikta riskus, kā arī sniegt detalizētu skaidrojumu par to, kā Rīgas brīvostas mārketinga budžeta veidošanā un apstiprināšanā tiek novērsti iespējamie interešu konflikti. Ekonomikas ministrs arī lūdzis paskaidrojumus, vai, apstiprinot Rīgas brīvostas mārketinga budžetu valdē, O.Pulks bija informējis pārējos valdes locekļus, ka līdzekļi paredzēti arī viņa vadītajai futbola skolai. Šajā futbola skolā trenējas arī politiķa dēls. O.Pulks atzina, ka neuzskata, ka atrastos interešu konfliktā, jo atalgojumu par valdes priekšsēdētāja amatu sporta skolā "Alberts" viņš nesaņemot.

Reklamēšanās līgumu slēgšana ar sporta klubiem, kas saistīti ar politiski pietuvinātām personām, ir ierasts veids, kā nauda no valsts un pašvaldību uzņēmumiem aizplūst pie vajadzīgajiem cilvēkiem. Šādiem līgumiem, pamatojoties uz komerciāla rakstura saturu, parasti tiek piešķirts konfidencialitātes statuss, un sabiedrība par tiem neuzzina.

KNAB pārbaudes gaitā nekonstatēja, ka O.Pulks kā Rīgas brīvostas valdes loceklis būtu pārkāpis likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktos ierobežojumus.”

Avoti:
Spalvēns R., Pavļuts lūgs KNAB izvērtēt Rīgas brīvostas līgumu ar futbola skolu "Alberts", LETA, Nozare.lv, 26.03.2012.
KNAB nekonstatē interešu konfliktu Rīgas brīvostas līgumā ar futbola skolu "Alberts", LETA, 25.06.2012.

Uz augšu

Novērš interešu konfliktu žurnālista darbā

2001.gadā O.Pulks vienlaicīgi bija televīzijas "TV 5 Rīga" žurnālists un sabiedrisko attiecību centra "RKT-Publicitāte" valdes priekšsēdētājs. 2001.gada nogalē, lai izvairītos no interešu konflikta, veidojot raidījumus televīzijā O.Pulks pārtraucis darbību firmas valdes vadītāja amatā.

O. Pulks, kurš par sabiedrisko attiecību nozares uzņēmuma valdes priekšsēdētāju kļuva 2001.gada februārī, apvienojoties firmām "RKT-Publicitāte" un "Sabiedrisko attiecību centrs", televīzijā veidoja un vadīja divus raidījumus: "Rīga On-line" un "Ideja On-line".

Avoti:
Jaunzeme R., Olafs Pulks pārtrauc darbu firmas "RKT - Publicitāte" valdes priekšsēdētāja amatā, LETA, 03.10.2001.

Uz augšu

Atbrīvo no LTV ģenerāldirektora amata

O.Pulks bija Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektors no 1995. līdz 1998.gadam. Viņš tika atbrīvots no amata 1998.gadā, pēc tam, kad LTV tika konstatēti finanšu pārkāpumi. Nacionālā Radio un televīzijas padome (NRTP) izteica arī aizrādījumu par to, ka ir tikusi pārkāpta likuma prasība skaidri nodalīt raidījumus no politiskās reklāmas. O.Pulks šos pārmetumus noraidīja un apgalvoja, ka NRTP lēmums par viņa atlaišanu ir saistīts ar partiju interesēm. O.Pulks lēmumu pārsūdzēja un 1998.gada nogalē Rīgas Centra rajona tiesa izbeidza tiesvedību, jo starp NRTP vadību un O.Pulku panākta vienošanās, ka O.Pulks atbrīvots no darba pēc darbinieku uzteikuma, nevis par prettiesisku rīcību.

Avoti:
Kāpostiņa M., Bijušā LTVģenerāldirektora tiesas prāva izbeigta, LETA, 09.12.1998.
Zirnis P., Atcelts LTV ģenerāldirektors Olafs Pulks, LETA, 23.07.1998.
Zirnis P., Pulka rīcība bijusi prettiesiska, LETA, 23.07.1998.

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!