Kandidātu arhīvs

Ņikita Ņikiforovs
Medijos:
 
Atturējās Saeimas 2011.gada 26.maija balsojumā par piekrišanu kratīšanas izdarīšanai Aināra Šlesera (PLL) dzīvesvietās
 
Vērienīga kriminālprocesa ietvaros 2011.gada maijā KNAB vērsās pie 10.Saeimas deputātiem, lūdzot ļaut veikt kratīšanu PLL deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Kriminālprocess tika uzsākts par vairāku valsts uzņēmumu amatpersonu veiktiem koruptīviem noziegumiem. Kā noprotams no KNAB sniegtās informācijas, lietas centrā ir A.Šlesers (PLL), un tā ir saistīta ar viņa pastarpinātām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos. Saeimas vairākums neatbalstīja KNAB lūgumu.
 
10.Saeimas deputāts Ņ. Ņikiforovs balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai atturējās, tādējādi piepulcējoties to deputātu lokam, kuri liedza KNAB veikt operatīvo darbību pret Saeimas deputātu A.Šleseru, nosargājot viņa imunitāti.
 
Avoti:
 
 
Radīja aizdomas par iespējamu interešu konfliktu
 
2011.gada marta sākumā SC plānoja Ņ.Ņikiforovu deleģēt darbam parlamentārās izmeklēšanas komisijā saistībā ar iespējamām nelikumībām AS "Parex banka" pārņemšanā un restrukturizācijā.
 
7.martā LTV raidījums „De facto” ziņoja, ka Ņ.Ņikiforova tēvs Valērijs Ņikiforovs ir viens no Parex bankas mazākuma akcionāriem, tādēļ pastāv aizdomas par iespējamu interešu konfliktu. Ņ.Nikiforovs sākotnēji apgalvoja, ka nesaskata problēmu šajā faktā, tomēr nespēja atbildēt uz žurnālistes jautājumu, vai viņa darbība izmeklēšanas komisijā nerada interešu konflikta situāciju. SC Saeimas frakcijas vadītājs J.Urbanovičs raidījumam kategoriski apgalvoja, ka šī situācija nerada interešu konfliktu. Tomēr jau pāris dienas pēc šī sižeta pārraidīšanas SC frakcija atsauca Ņ.Ņikiforovu no darbības parlamentārās izmeklēšanas komisijā. Vēlāk raidījums „De facto” saņēma KNAB atzinumu, ka Ņ.Nikiforova darbība parlamentārās izmeklēšanas komisijā nebūtu vēlama, jo var radīt šaubas par deputāta neitralitāti. KNAB atzinumā norādīts: “Interešu konflikts var rasties, ja Ņikiforovam kā parlamentārās izmeklēšanas komisijas loceklim būs jāpieņem lēmums vai jāpiedalās lēmuma pieņemšanā, vai jāveic citas darbības, kas ietekmēs vai varēs ietekmēt "Parex bankas" mazākuma akcionāru intereses, tai skaitā Ņikiforova tēva V.Ņikiforova intereses.”
 
Turklāt Ņ.Ņikiforovs 2010.gada augustā Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas laikā juridiskā eksperta statusā divos medijos - Radio Baltkom un Mix FM - sniedzis viedokli par Parex bankas mazākuma akcionāru rīcību, pieprasot bankas padomei iesniegt tiesā prasību pret bankas valdi par 860 000 latu zaudējumu piedziņu saistībā ar 2010.gada sākumā veikto Baltkrievijas "Parex līzinga" pārdošanu. Ņ.Ņikiforovs radio izteicās, ka šī akcionāru prasība var iedragāt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) reputāciju. 
 
Jānorāda arī, ka sabiedriskās politikas centrs Providus, kas veica slēptas reklāmas monitoringu priekšvēlēšanu periodā, uzskatīja, ka abos gadījumos klausītāji netika informēti par to, ka Ņ.Ņikiforovs ir deputāta kandidāts.
 
Avoti:
Vilemsons, M. SC vēlas mainīt pārstāvi parlamentārās izmeklēšanas komisijā; Saeima šodien jautājumu neskata. LETA. 10.03.2011.
 
 
Slēptā reklāma laikrakstā „Vesti Segodņa”
 
Sabiedriskās politikas centra “Providus” 2010.gadā pirms 10.Saeimas vēlēšanām veiktajā priekšvēlēšanu slēptās reklāmas monitoringā tika konstatēts, ka laikrakstā "Vesti Segodņa" deputāta kandidāts Ņikita Ņikiforovs (SC) izteicies par augstāko humanitāro izglītību. Rakstā viņš pieteikts kā eksperts un tiesību zinātņu maģistrs, bez norādes par kandidēšanu no SC.
 
Avoti:
Kļanska, D. "Providus": Slēptās priekšvēlēšanu reklāmas līderi - PLL un SC. LETA. 20.09.2010.
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 27.09.2018

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!