Kandidātu arhīvs

Mārtiņš Lauva
Medijos:

 

Uzņēmējs, minēts starp Latvijas miljonāriem, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes loceklis, Latvijas Basketbola savienības padomes loceklis.

Deklarācija CVK

Amats “Ventbunkers” padomē

M.Lauva ir pazīstams kā ietekmīgā Ventspils uzņēmēja Oļega Stepanova uzticības persona un interešu pārstāvis dažādos uzņēmumos. 2009. gada nogalē, kad lielajos Ventspils uzņēmumos notika kārtējā ietekmes pārdale starp O.Stepanova un Šveices advokāta Rudolfa Meroni pārstāvošajiem spēkiem, M.Lauva tika iecelts par uzņēmuma “Ventbunkers” padomes locekli. Šo amatu viņš norādīja arī Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniegtajos dokumentos. Tomēr pašreizējā “Ventbunkers” vadība uzskata, ka M.Lauva padomē iekļuva pēc nelikumīgi sasauktās akcionāru sapulces, kur nebija pārstāvēta lielākā akcionāru daļa. M.Lauva “Ventbunkera" padomē esot bijis reģistrēts tikai mēnesi - no 2009.gada 23.decembra līdz 2010.gada 26.janvārim, un vairs tajā nedarbojas.

Avots: LETA

Skandāls ap nelikumīgi apbūvi Brīvības gatvē 352/358

2004. gadā M.Lauva bija valdes loceklis O.Berķim piederošajā SIA "N&J", kas vēlējās celt daudzstāvu dzīvojamo namu Rīgā, Brīvības gatvē 352/358. Iepriekš uzņēmums bija saņēmis prettiesisku būvatļauju no Rīgas domes. Pret šo projektu tiesā vērsās pensionāre Enesa Saburova. Iekšpagalmu Brīvības gatvē blakus lielveikalam "Alfa" uzņēmums "N&J" vēlējās apbūvēt jau 2003.gadā. Pēc vairākkārtējiem iesniegumiem Rīgas domē Brīvības gatves 352. nama iemītniece Enesa Saburova pārsūdzēja būvvaldes izdoto sešstāvu dzīvojamās mājas būvatļauju tiesā. Pēc triju gadu tiesāšanās, kuras laikā "N&J" pat mēģināja no Saburovas piedzīt zaudējumus par apturēto būvniecību, AT Senāts būvatļauju atzina par prettiesisku, jo par projektu netika rīkota sabiedriskā apspriešana. Šajā lietā bija iesaistīta arī toreizējā Satversmes tiesas tiesnese Ilma Čepāne. I.Čepāne bija E.Saburovas kaimiņiene un, kā uzskatīja uzņēmums “N&J”, esot “uzkūdījusi” pensionāri E.Saburovu vērsties tiesā pret “N&J”. Tādēļ uzņēmums mēģināja piedzīt 300 000 LVL lielus zaudējumus, kas ir radušies apturētās būvniecības dēļ, ne tikai no E.Saburovas, bet arī no I.Čepānes. Pēc tam, kad AT Senāts bija atzinis būvatļauju par prettiesisku, “N&J” jau iepriekš juristu vidē par absurdo uzskatīto prasību atsauca.  

Avots: LETA, Diena

Apšaubāmā apbūves iecere ar korupcijas risku

2008. gadā parādījās informācija par iespējamo korupciju saistībā ar daudzstāvu apbūves projektu Rīgā, A.Deglava un Lubānas ielas rajonā. SIA “Augstbūve”, kurā M.Lauva no 2004. līdz  2006. gadam bija valdes loceklis, vēlējās īstenot vērienīgu apbūves projektu pret kuru iebilda apkārtnes iedzīvotāji.

Tomēr 2008. gada 1.aprīlī, kad M.Lauva formāli pameta amatu šajā uzņēmumā, bet joprojām aktīvi ziedoja Saskaņas centram, Rīgas domes (RD) sēdē tika lemts jautājums par attīstības plāna grozījumiem. Tajos minētajam rajonam bija paredzēts atgriezt iepriekšējo atļauto izmantošanu, tas ir, savrupmāju apbūvi. Tomēr Saskaņas centra deputāts Mihails Kameņeckis pēdējā brīdī iesniedza priekšlikumu, ka tieši šī teritorija tomēr atstājama kā jaukta apbūves teritorija un deputāti to atbalstīja. Kā sēdē un arī vēlāk laikrakstam “Diena” izteicās toreizējais RD Pretkorupcijas komisijas vadītājs Einārs Cilinskis (TB/LNNK), šis izskatās pēc klasiska korupcijas gadījuma. Lielākais korupcijas risks pastāv gadījumos, kad tiek pieņemti pēdējā brīdī iesniegti priekšlikumi.

Tikmēr M.Kameņecka argumentus, kāpēc prasīta zonējuma atstāšana tieši šajā vietā, ir gaužām vienkāršs: "Rīgai vajag attīstīties." "Mūsu partija domā, ka tas ir labs projekts, nopietni skandināvu investori," teica M.Kameņeckis. Tiesa, norvēģi uzņēmuma valdē ir tikai no 2008. gada 11.jūnija (kad domes pilsētas attīstības komiteja izskatīja projektu). Firmā dalībnieku statusā figurējis arī Ventspils uzņēmējs Olafs Berķis un firma “N&J”.

Avots: LETA, Diena

Parādsaistības un uzkrājumi

M.Lauva ir minēts starp Latvijas miljonāriem. Viņa norādītās parādsaistības 2010.gadā veido 740 564 LVL. Savukārt aizdevumos M.Lauva ir izsniedzis vairāk nekā divus miljonus latu. Kandidātam ir arī uzkrājumi skaidrā naudā 473 667,19 LVL apmērā.

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!