Kandidātu arhīvs

Marija Vorobjova
Medijos:

Partiju maiņa

 

2009.gada Jūrmalas pašvaldību vēlēšanās ievēlēta Jūrmalas pilsētas domē no Saskaņas centra saraksta, bija Tautas saskaņas partijas biedre. No TSP izslēgta, jo nav ievērojusi partijas ētikas principus priekšvēlēšanu kampaņā, kā arī pretēji partijas nostājai balsojusi par R.Munkevica ievēlēšanu par Jūrmalas pilsētas mēru. 2011.gada aprīlī bezpartejiskā Jūrmalas domes deputāte M.Vorobjova pievienojās koalīcijas partijai LPP/LC.
 
Avots: 
K.Dzenis „No TSP izslēdz vairākus pašvaldību deputātus”, 20.08.2009. LETA
 
 
 

Gandrīz miljonu latu lielas parādsaistības un maksātnespēja

 
CVK kandidātes kartiņa un VID Valsts amatpersonas deklarācija par 2010.gadu liecina, ka M.Vorobjovai ir gandrīz miljonu latu lietas parādsaistības - 944 899,32 LVL. Vienlaikus M.Vorobjovai pieder virkne īpašumu - 7 zemes gabali Mērsraga novadā, dzīvoklis Dobelē, divi dzīvokļi Rīgā, dzīvoklis Ropažu novadā, zeme Jūrmalā, māja Tukumā, zeme Ventspilī un zeme Limbažu novadā. Skaidrā naudā uzkrājusi 6762,37 LVL.
2009.gada februārī M.Vorobjova pieteica fiziskas personas maksātnespēju. 2009.gada 2.aprīlī ar Jūrmalas tiesas spriedumu M.Vorobjova tika atzīta par maksātnespējīgu. 
Neskatoties uz M.Vorobjovas neveiksmīgo privāto finanšu pārvaldīšanu, Jūrmalas domes deputāte tika iecelta Jūrmalas pašvaldības uzņēmumu - Dzintaru koncertzāles un SIA “Jūrmalas gaisma” valdēs. 2010.gada maijā Jūrmalas domē tika izveidota Pašvaldības kontroles komisija, lai pastiprinātu uzraudzību pār pašvaldības resursiem. Par komisijas priekšsēdētāju tika ievēlēta M.Vorobjova.
 
Avoti:
CVK kandidāta kartiņa
VID Valsts amatpersonu deklarāciju datu bāze,
M.Vilemsons “Jūrmalas domes deputāte šogad pieteikusi maksātnespēju”, LETA, 14.08.2009.
D.Tomsone “Jūrmalas domes deputāte Vorobjova pavasarī atzīta par maksātnespējīgu”, LETA, 21.08.2009.
A.Rozentāls “Maksātnespēja netraucēs kontrolēt”, Diena, 01.06.2011.
 
 
 

Kriminālprocess par amatpersonu iespējamām nelikumībām

 
 
Jūrmalas pašvaldībā pastāvēja konflikts par tiesībām sniegt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus Jūrmalas pašvaldībai piederošajā “Dzintaru koncertzālē”, kuras valdē darbojās arī M.Vorobjova. Bija arī paredzēts, ka iepirkuma procedūras uzvarētājs ieguldīs līdzekļus Dzintaru koncertzāles apsaimniekošanā un pārvaldīšanā nodotajās teritorijās, kā arī piecus gadus maksās uzņēmējsabiedrībai nomas maksu par teritoriju izmantošanu.
 
2010.gada sākumā Jūrmalas domes izsludinātajā iepirkumu konkursā uzvarēja uzņēmums "Priority". Savukārt “Dzintaru koncertzāles” valdes locekle M.Vorobjova publiski paziņoja, ka līgumu ar šo firmu spiedis slēgt Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics. M.Vorobjova atklājusi, ka konkursa nolikums esot speciāli labots tā, lai uzvarētu "Priority". Turklāt iepirkumu komisija esot patvarīgi līgumā ielikusi punktu, kas ir īpaši neizdevīgs koncertzālei. M.Vorobjova kā Dzintaru koncertzāles valdes locekle atteicās parakstīt līgumu ar SIA “Priority”.
 
Otrs pretendents uz šo pakalpojumu sniegšanu - SIA “Wanda” vērsās Iepirkumu uzraudzības birojā, vēlāk arī tiesā, lūdzot apturēt iepirkumu konkursu. IUB lēma par labu SIA “Priority” un atļāva Jūrmala domei slēgt līgumu ar “Priority”.
Vēlāk "TV5" publiskotās telefonsarunas liecināja, ka Jūrmalas domē tiekot lobēta otra pretendenta - SIA "Wanda" - intereses, ko, iespējams, darot M.Vorobjova. Vorobjova telefonsarunā solījusi, ka Jūrmalas dome atcels iepriekšējā konkursa rezultātus, nepieļaujot līguma slēgšanu ar SIA "Priority". Aģentūrai LETA Vorobjova tolaik pauda uzskatu, ka medijos izskanējusī informācija ir safabricējums. 
 
2010.gada 17.jūnijā saistībā ar amatpersonu iespējamām pretlikumīgām darbībām tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 24.nodaļas - iespējami noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā. 
 
Avoti:
M.Vilemsons Iespējams, Jūrmalas domē tiek lobēta viena kompānija, kas cīnās par tiesībām saimniekot Dzintaru koncertzāles kafejnīcā, LETA, 08.06.2010
A.Rutka “Saistībā ar SIA "Dzintaru koncertzāle" amatpersonu iespējamām nelikumībām policijā sākts kriminālprocess”, LETA, 18.06.2010.
 
 
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!