Kandidātu arhīvs

Linda Mūrniece
Medijos:

 

 

10. Saeimas deputāte un iekšlietu ministre. Deputātes mandātu ieguvusi uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda deputāti, kuri ievēlēti no politisko partiju apvienības "Vienotība" Rīgas vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta un mandātu nolikuši.

Jaunais laiks
Iekšlietu ministre (kopš 2009. gada marta), partijas Jaunais laiks valdes locekle, bijusī aizsardzības ministre (no 2006. gada janvāra līdz aprīlim), 8. un 9. Saeimas deputāte, bijusī Iekšlietu un Aizsardzības ministriju parlamentārā sekretāre.

Deklarācija CVK

Dienesta automašīnas izmantošana privātām vajadzībām

2010. gada janvārī, īsi pēc tam, kad Jaunā laika vadītā valdība ieviesa nodokli par dienesta auto izmantošanu privātajām vajadzībām, L.Mūrniece tika vainota viņai piešķirtā dienesta auto izmantošanā bērnu vadāšanai uz skolu. Kāds policistu arodbiedrības pārstāvis bija nofotografējis, kā ar L.Mūrnieces dienesta automašīnu uz skolu tiek vesti viņas bērni. Publiski izskanēja arī apgalvojumi, ka L.Mūrnieces bērni ar dienesta auto tiek regulāri ne tikai nogādāti uz skolu, bet arī dienas vidū vesti no skolas mājās. L.Mūrniece noliedza, ka būtu izmantojusi dienesta automašīnu privātajām vajadzībām. Viņa apgalvoja, ka bērnu skola atrodas pa ceļam no viņas mājām uz darbu. Bērni, pēc L.Mūrnieces vārdiem, tiekot vesti uz skolu tikai tad, kad viņa pati ir mašīnā, un papildus resursi tam netiekot patērēti. 2010. gada februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šajā lietā uzsāka pārbaudi, tomēr tās rezultāti 2010. gada rudenī vēl nav zināmi.

Jāpiebilst, ka L.Mūrniecei un policistu arodbiedrībai tobrīd bija publiskas nesaskaņas un līdz ar to arodbiedrības biedri pievērsa īpašu uzmanību ministres rīcībai. Par dienesta auto izmantošanu privātajām vajadzībām tika kritizēta arī toreizējā veselības ministre Baiba Rozentāle (TP). Arī valdībā un sabiedrībā bija plašas diskusijas par šī nodokļa lietderību.

Avots: LETA

Baibas Rozentāles atjaunošana Latvijas Infektoloģijas centra vadītājas amatā

2010. gada aprīlī diskusijas izraisīja tā brīža veselības ministres pienākumu izpildītājas L.Mūrnieces lēmums atjaunot bijušo veselības ministri un Tautas partijas biedri Baibu Rozentāli Latvijas Infektoloģijas centra vadītājas amatā. Lai arī B.Rozentāles reputācija tika vairākkārt apšaubīta, gan L.Mūrniece, gan premjers Valdis Dombrovskis skaidroja, ka B.Rozentāle ir pietiekami kompetenta, lai atgrieztos darbā Latvijas Infektoloģijas centrā. Kritiku izraisīja fakts, ka L.Mūrniece atbalstīja priekšgājējas atgriešanos amatā tikai īsu brīdi pirms stājās spēkā grozījumi, kas liedz šādu rīcību. L.Mūrniece norādīja, ka nebija par to informēta. Turklāt L.Mūrniece ar savu rīcību atbalstīja to, ka B.Rozentāle, esot ministres amatā, neiecēla jaunu Latvijas Infektoloģijas centra vadītāju, bet gan tikai pienākumu izpildītāju, lai pēc ministres amata pamešanas varētu atgriezties iepriekšējā darbā.

Avots: LETA

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!