Kandidātu arhīvs

Kārlis Greiškalns
Medijos:
 
 
 

Ar partijas atbalstu tiek pie valsts amatiem 

 
Pēc tam, kad bijušais izglītības ministrs, pedagogs K.Greiškalns iestājās LPP/LC un vēlāk, kad  netika ievēlēts 9.Saeimā, viņš ieguva amatus vairākos valsts uzņēmumos. Tas radīja aizdomas par partijas īpašo labvēlību "caurkritušajam" deputāta kandidātam, gan bažas par viņa iespējām apvienot visus amatus. K.Greiškalns kļuva par locekli VAS „Latvijas loto”, VAS "Latvijas dzelzceļš" un Profesionālās karjeras izvēles valsts aģentūras padomēs, kā arī ieguva iekšlietu ministra padomnieka amatu. Paralēli tam K.Greiškalns bija biedrības "Vidzemes reģiona profesionālās izglītības Attīstības kompetences centrs" direktors, Valmieras pašvaldības deputāts un Rīgas 3.arodskolas darbinieks. 
2008. gadā K.Greiškalns kļuva par Ministru prezidenta Ivara Godmaņa (LPP/LC) padomnieku un vienīgais no pieciem ārštata padomniekiem saņēma par to algu - 500 latu mēnesī. Turklāt likums atalgojumu ārštata padomniekiem neļāva maksāt, taču tika izmantota iespēja slēgt ar viņu uzņēmuma līgumu par noteiktu uzdevumu izpildi. K.Greiškalns stāstīja, ka pirmdienās tiekoties ar premjeru un palīdzot risināt administratīvi teritoriālās reformas jautājumus, kā arī strādājot ministriju veidotajās darba grupās. 2008. gadā K.Greiškalns ziedoja partijai 3000 latu.
 
Avoti:
Valsts amatpersonas deklarācijas (VID)
Lībeka, M. Vai viņi ir tik daudz vērti? Latvijas Avīze, 24.07.2008
KNAB
 
 

Izmanto iespēju privatizēt kādreizējo dienesta dzīvokli

 
2004.gada decembrī Rīgas domes Dzīvojamo telpu izīrēšanas komisija noņemt dienesta dzīvokļa statusu Greiškalna mājoklim K.Valdemāra ielā, kas ļāva nodot to privatizācijai. To ierosināja izglītības un zinātnes ministrs Juris Radzevičs (LPP), kuram Greiškalns bijis padomnieks. Lēmumu komisijas vadītājs Andris Kravalis pamatoja ar to, ka K.Greiškalns savā nozarē nostrādājis vairāk nekā desmit gadus. K.Greiškalns paudis pārliecību, ka viņa devums izglītībā un zinātnē bijis nozīmīgs - viņa laikā paaugstinātas pedagogu algas un sākta skolu siltināšanas programma. Dienesta dzīvokļa statuss tika noņemts vairākiem desmitiem dzīvokļu, jo 2002.gadā tika pieņemti grozījumi likumā par dzīvojamo telpu īri, kas noteica, ka dienesta dzīvokļi turpmāk vairs netiek piešķirti. Rīgas domes Dzīvojamo telpu izīrēšanas komisija lēma par katru mitekli atsevišķi, vērtējot ievērot tādus kritērijus kā īrnieka ieguldījums savā nozarē, cik ilgi viņš tajā nostrādājis, vai nav pieļāvis pārkāpumus un vai veikti visi maksājumi par dzīvokli.
 
Avoti:
Dūmiņa, Z. Dienesta statusu ar laiku plānots noņemt visiem savulaik piešķirtajiem dzīvokļiem. LETA, 15.12.2004
Dūmiņa, Z. Greiškalna dzīvoklim Valdemāra ielā noņem dienesta dzīvokļa statusu. LETA, 13.12.2004
 
 

Pretkorupcijas likuma pārkāpums, neatļauti savienojot amatus

 
2001. gadā Valsts ieņēmumu dienests (VID) sodīja  toreizējo izglītības un zinātnes ministru K.Greiškalnu par Korupcijas novēršanas likumā noteikto amatu savienošanas aizliegumu ar 20 latu naudas sodu. Greiškalns paralēli ministra amatam kā Volejbola federācija prezidents ieņēma arī amatu SIA "Policijas olimpiskais sporta centrs". Pārkāpums netika pieļauts apzināti, un K.Greiškalns to nekavējoties novērsa
 
Avots:
Tomsone, D. VID atzīst izglītības un zinātnes ministra Korupcijas likuma pārkāpumu. LETA, 23.03.2001.
 
 
 
 
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 30.04.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!